Oba týmy jsou vedeny k tomu, aby hrály na vítězství, řekl na tiskové konferenci Pavel Vrba!

2. předkolo Ligy mistrů je za rohem, Viktoria Plzeň zahájí další sezonu v evropských pohárech. Na úvod boje o čtvrtou účast v nejprestižnější klubové soutěži ji čeká řecký Olympiakos. Co na předzápasové tiskové konferenci řekli trenér Pavel Vrba a záložník Patrik Hrošovský?

„Postoupit bude těžký úkol. Čeká nás velmi silný soupeř, hrajeme ale o Ligu mistrů, kde jsou jen kvalitní týmy. A už se těšíme, až to všechno začne,“ říká Hrošovský. „Olympiakos má kvalitní hráče. Viděl jsem sestřih z jejich posledního zápasu v přípravě, dali tři góly ze standardek, což bude jistě jejich velká zbraň,“ tuší slovenský středopolař.

„My se však chceme koncentrovat hlavně sami na sebe. Budeme se chtít prezentovat naší hrou,“ dodává vzápětí. Trenér Pavel Vrba ví rovněž o síle soupeře: „Jde o kvalitní evropské mužstvo. Mají ho mezinárodně složené, hráče z celého světa… Čeká nás velmi náročný tým, o tom není vůbec pochyb, skončil druhý v řecké lize. Oba celky jsme vedeny k tomu, že musíme vyhrávat. O to zajímavější by ten zápas mohl být,“ myslí si trenér.

Hrošovský si od začátku sezony zvyká ve středu zálohy na nového parťáka – Lukáše Kalvacha – problém v tom však nevidí. „Sehráváme se již od přípravy. Zápas od zápasu se naše spolupráce zlepšuje a věřím, že to tak bude pokračovat a nevznikne žádný problém,“ říká. „Zítra bude důležité vstoupit do dvojzápasu dobře. Ideální by bylo neinkasovat, v domácích zápasech se nám vždy dařilo a doufám, že to bude platit i zítra, chceme mít do odvety dobrou pozici,“ dodává s tím, že své rčení o skvělé domácí bilanci okamžitě zaklepal.

Trenér Vrba se vyjádřil k možným absencím. K dispozici dle jeho slov nebudou Ekpai, Hubník a Beauguel. Chybět bude i potrestaný Limberský. „Řezník a Hejda měli menší zdravotní problémy, ale věřím, že již dnes budou trénovat naplno a budou k dispozici. Budeme se chtít prezentovat ofenzivním fotbalem,“ uzavírá.

Čtsa, zdroj: www.fcviktoria.cz