Hejnová v Londýně druhá po strhujícím finiši!

V Diamantové atletické lize, rozložené v Londýně do dvou dnů,  potěšila  české příznivce atletiky Zuzana Hejnová.  I tentokrát se dostala na stupně  tří nejlepších. V závodě na 400 metrů překážek skončila  druhá.

Bylo to po strhujícím finiši, ve kterém těsně podlehla  Claytonové z Jamajky. Čas Hejnové  54,33 sekundy. Běžela velmi uvolněně, podlehla až v  posledních 20 metrech. Druhým místem si zabezpečila postup do finále Diamantové ligy. Vítězná Claytonová měla čas 54,16.

Do curyšského finále postupují i naše nejlepší oštěpařky. Ogrodníková po zranění marně útočila na 66 metrovou hranici, která by jí dostala na stupně vítězů.  Hodem 63.05 metru obsadila páté místo. A za Ogrodníkovou skončila Špotákové výkonem 61,82 metru. Po mateřské se pomalu zlepšuje a  můžeme být zvědavi na její  další výkony v nové sezóně. Vítězná Běloruska Chaladovičová hodila  66,10 m.

Skvělou úroveň mělo finále mužů na 100 metrů. První tři sprinteři běželi pod 10 sekund!  Vyhrál Američan Simbine za 9, 93. Druhý Angličan Hughes 9,95 a třetí Jamajčan Blake 9,97.