Nechali se zaskočit agresivnějším protivníkem!

Na brzo inkasovaný gól nedokázali Boleslavští ve 2. kole FORTUNA:LIGA odpovědět, a když v závěru prvního poločasu obdrželi další dva góly, bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto. Po změně stran si Bohemians nečekaně výrazné vedení snadno pohlídali. Boleslavští na překvapení vršovické obrany recept nenašli. Na brzo překvapení!

První poločas začali Bohemians zhurta a v úvodní desetiminutovce si vypracovali tři šance, z nichž tu první proměnili ve vedoucí gól.
Ve 4. minutě po Keitově kolmici do boleslavského vápna Vacek střelou podle Šedy otevřel skóre utkání – 1:0.
V 9. minutě po Vodhánělově centru Hronek z malého vápna netrefil boleslavskou branku a o minutu později po přesné Vodhánělově přihrávce se sám před Šedou ocitl Vaníček, ale jeho technické zakončení se mezi tyče nevešlo. V 16. minutě konečně zahrozili Boleslavští, ale Budínského přízemní centr proletěl soupeřovým brankovištěm, kam Mešanovič přiběhl pozdě. V příštích minutách Boleslavští promarnili dva rohové kopy. Bohemias obdobnou standardní situaci nevyužili ve 23. minutě. Přestože se častěji hrálo na vršovické polovině hřiště, tak v závěru poločasu dvakrát úspěšně své akce zakončili Bohemians.
Ve 41. minutě po Pudilově podražení Vodháněla trestný kop z dvaceti metrů Podaný poslal podle hráčské zdi do pravého horního růžku tak přesně a rázně, že Šeda nestačil zareagovat – 2:0.
Ve 43. minutě Podaný od levé postranní lajny přešel přes Fulneka a Wiesnera a jeho střelecký pokus z úhlu Hronek z malého vápna usměrnil do boleslavské sítě – 3:0.

První dějství skončilo jasným vedením Bohemians, na kterém se po přestávce už nic nezměnilo.

Ve druhém poločase se sice většinou hrálo na polovině Bohemians, ale bez efektu v boleslavský prospěch. Kolem 58. minuty Boleslavští promarnili dva rohové kopy. V 66. minutě za Mešanovičovou přihrávkou spěchal Wiesner, ale mimo vápno se bolestivě střetl z brankářem Valešem, což odnesl zraněním. Střelecký pokus Ladry v 69. minutě obránci k brankáři Valešovi nepustili. V 77. minutě se Ladra pokusil o individuální průnik, který však zakončil hodně nepovedenou ranou daleko mimo brankovou konstrukci. Deset minut před koncem založil Matějovský nadějný boleslavský útok a po Ladrově přihrávce Jiří Klíma těsně přestřelil soupeřovu branku. Bohemians pozornou defenzivní prací změnu ve vývoji utkání nepřipustili.

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Góly: 4. Vacek, 41. Podaný, 43. Hronek. Rozhodčí: Machálek – Dresler, Horák.  ŽK Vaníček, Šmíd, Závička – Bucha. Diváků: 4 522.:

Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka, Jindřišek, Šmíd – Bartek, Vaníček (85. Koubek), Vacek, Podaný – Hronek, Keita (56. Nečas), Vodháněl (77. Záviška). Trenér: Hašek.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Fulnek (46. Matějovský), Rakács, Pudil, Túlio – Wiesner (68. Ladra), Hubínek, Budínský, Bucha – Komlichenko (46. Jiří Klíma), Mešanovic. Trenér: Weber.

Nevěděli si rady se soupeřovým důrazem

Jozef Weber na úvod svého vystoupení před novináři pogratuloval soupeři k zaslouženému vítězství. A potom zkritizoval své hráče za bohorovnost, s jakou k utkání proti Bohemians přistoupili.

„Bohemka byla agresivní a v první půli nás přehrála. Bohužel herně jsme na to zareagovali až v druhé půli, ale výsledkově už vůbec ne. V prvním poločase si někteří hráči mysleli, že jsou lepší než protihráči, ale to byl omyl. Narazili na důraz soupeře a zaostávali ve všech fotbalových atributech,“ mrzelo Jozefa Webera, který se netajil smutným poznáním, že v poločasové přestávce bylo na střídání více hráčů, než jenom ti dva, které vyměnil. „Týden jsme se bavili o tom, co nás na Bohemce čeká, a nebylo to nic platné,“ povzdechl si boleslavský trenér a přiznal rozmrzení především z toho, že nedokázal hráče přesvědčit, aby proti Bohemce byli obezřetní a důrazní.

Trenér Bohemians Martin Hašek byl pochopitelně o poznání spokojenější, než jeho mladoboleslavský protějšek: „Ligová premiéra v Jablonci se nám výsledkově nepovedla, proto jsme potřebovali první zápas doma zvítězit, což se nám povedlo především zásluhou výkonu v prvním poločase, který jsme vyhráli. V předchozí sezóně jsme měli problémy s domácími zápasy a hlavně se střílením gólů, tentokrát jsme kromě tří gólů měli i další šance. První poločas byl od nás vynikající, druhý už tak zajímavý nebyl. Jsem rád, že jsme ve druhém poločase udrželi nulu.“

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace
Čtsa, audio,