Viktoria bodovala v Liberci!

Viktoriáni zvládli zápas 2. kola nového ročníku FORTUNA:LIGY před Olympiacos u liberecké Nisy  a nad domácím Slovanem vyhráli 2:1 góly Pernici a Kopice, za domácí snížil Musa.

První poločas přinesl velice aktivní hru Viktorie, ale brankové šance scházely. Domácí fotbalisté hráli velmi organizovaně a hostující Západočechy ale do větší brankové příležitosti je nepouštěli. Přesto si vypracoval příležitost Jan Kopic, který se na hranici velkého vápna uvolnil přes obránce Mikulu, míč poslal na  Aleše Čermáka, jeho následná střela se odrazila od dalšího bránícího hráče.

Největší šance se zrodila po třiceti minutách ze strany Severočechů, kdy Jan Pázler unikl a řítil se na vyběhnuvšího brankáře Aleše Hrušku, který skvěle zareagoval a domácímu útočníkovi žádnou šanci aby skóroval. Po 45 minutách se museli oba týmy a diváci spokojit s bezgólovým skóre.

Hned po změně stran se hosté dočkali vedení, kdy Milan Havel nacentroval míč ze strany na hlavu Luďka Pernici, který přesnou hlavičkou ve skrumáži se trefil do branky a žlutý viktoriáni se mohli z vedení radovat! Liberec se po inkasovaném gólu rychle vzchopil a mohl vyrovnat, ale Petar Musa a Kamso Mara své vyloženě šance nevyužili.

V 71. minutě se Západočeši radovali podruhé, kdy Pernica uspěl v hlavičkovém souboji, míč přihrál nabíhajícímu Kopicovi, ten přesnou střelou k tyči z hranice vápna, zvýšil vedení 0:2.

Fotbalisté Liberce se přesto snažili o zkorigování nepříjemného skóre a deset minut před koncem, nacentroval přesně míč a Aleše Nešickýho, který našel ve vápně volného Petara Musu, ten snížil na rozdíl jediného gólu. V posledních minutách zápasu se ještě domácí snažili aspoň o vyrovnání, ale jejich snaha byla bez šance. Plzeň si připsala druhou výhru v nové sezoně za výsledek 2:1.

„Podle mého názoru velmi těžké utkání, Liberec byl silný v osobních soubojích, hrál velice vysoko. Samozřejmě to je v Liberci těžké a pro nás zde uhrát tři body je skvělý výsledek,“ zhodnotil Pavel Vrba FC Viktoria Plzeň.

Luděk Pernica po utkání:

„Věděli jsme, že Plzeň nepřevýšíme kvalitou jeden na jednoho. Chtěli jsme být aktivní a dobře dostupovat, ale v prvním poločase se nám to příliš nedařilo, až na začátek utkání. Velkou šanci měl Pázler, ale špatně si převzal míč. Ve druhé půli bych řekl, že to na šance bylo pro nás, ale Plzeň dala dvě branky, jednu krásnou hlavičkou Pernica a poté obstřelení Kopicem. Mrzí mě únik Mary, který z mého pohledu měl řešit situaci přihrávkou na volného Potočného. Myslím si, že pokud chcete přehrát Plzeň, tak musíte být po získaných balónech kvalitnější,“ zhodnotil Pavel Hoftych FC Slovan Liberec.

Peter Musa po utkání:

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:0)

Branky: 80. Musa – 57. Pernica, 71. Kopic, ŽK: Pešek, Breite – Kalvach, Krmenčík, Rozhodčí: Franěk – Koval, Dobrovolný. Diváci: 5 142.

Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar (73. Nešický) – Pešek (55. Koscelník), Mara, Potočný – Pázler (59. Musa). Trenér: Hoftyk.

Plzeň: Hruška – Řezník (10. Havel), Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák (87. Mihálik), Kopic – Krmenčík (81. Chorý). Trenér: Vrba.