Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 18. 7. 2019

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:LIGA

Daniel Köstl (Bohemians Praha 1905) – ČK po 2xŽK,

Jakub Yunis (SK Sigma Olomouc) – ČK po 2xŽK,

Marek Hanousek (MFK Karviná) – ČK po 2xŽK.

2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti 1.FC Slovácko.

3. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC FASTAV Zlín za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti SK Slavia Praha.

4. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Dynamo České Budějovice za porušení povinností pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti Slezský FC Opava.

5. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Bohemians Praha 1905 za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti fanoušků a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FK Jablonec.

6. Diisciplinární komise se zabývala chováním hráče Tomáše Smoly v 73. minutě utkání FC Baník Ostrava proti FC Slovan Liberec a shodně se stanoviskem Komise rozhodčích FAČR i Sportovní rady LFA došla k závěru, že nešlo o úmyslné simulování hráče. Hráč Tomáš Smola tedy nebyl dodatečně potrestán. Nicméně komise se bude v budoucnu nesportovním chováním hráčů v podobě simulování zabývat.

7. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 25. 7. 2019 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš,Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE