Špotáková a spol. lákají na „Mistrák jak Brno“

Již příští týden, netradičně v pátek a sobotu (26. a 27. července), se uskuteční v Brně republikový šampionát dospělých. Na jubilejní ročník domácí mistrovské sezóny zvou domácí hvězdy v čele s dvojnásobnou olympijskou vítězkou Barborou Špotákovou.

Hlavním dějištěm padesátého Mistrovství České republiky mužů a žen na dráze bude stadion Pod Palackého vrchem v areálu Vysokého učení technického na severním okraji města, kde se uskuteční většina dvoudenního programu. S výjimkou soutěže výškařek, které si o medaile zazávodí v pátek večer na náměstí Svobody v srdci jihomoravské metropole.

„Přijďte se podívat na mistrovství České republiky, které se bude konat na konci července v Brně. Bude to parádní podívaná na českou atletickou špičku,“ zve Barbora Špotáková. Dvojnásobná olympijská a trojnásobná světová šampionka a světová rekordmanka v hodu oštěpem se letos vrací do sektoru po druhé mateřské pauze a opět pravidelně hází za 60 metrů.

„Věřím, že přijedete do Brna v hojném počtu,“ tlumočí přání všech Jan Kudlička, dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy ve skoku o tyči, „a podpoříte tím ty, kteří už mají splněný limit na mistrovství světa, ale i ty, kteří na to ještě čekají. A věřím, že se to co nejvíce lidem povede právě tam.“ Sám Kudlička patří do druhé skupiny a hodlá v Brně zabojovat o účast v Dauhá.

„Doufejme, že bude i dobré počasí,“ přidává důležité, byť stěží ovlivnitelné přání Tomáš Staněk. „A věřím, že uvidíme skvělé výkony,“ říká trojnásobný medailista z posledních třech vrcholných soutěží v hale a český rekordman ve vrhu koulí. Svoje osobní maxima zatím v sezóně neatakuje, stabilně však hází za 21 metrů a s pomalu se blížícím vrcholem v Kataru lze očekávat vzestup formy.

„Chtěl bych vás pozvat do Brna, kde se představí nejen celá česká sprinterská špička,“ hlásí Jan Veleba, místní rodák, 8 let český rekordman na stovce a v současnosti člen rekordní reprezentační štafety na 4×100 m. Na nejkratším sprintu je jeho start jistý, na dvojnásobné trati, kde si nedávno vylepšil osobní rekord na 20.71, jej zatím zvažuje.

Program a vstupenky

Výška žen se odehraje v pátek 26. července večer (18:45) jako tečka za prvním dnem programu na stadionu Pod Palackého vrchem, který bude probíhat od 11:30 se startem sprinterských štafet kolem 17. hodiny. V sobotu 27. července pokračují soutěže na stadionu druhým a závěrečným dnem s úvodní disciplínou od 13:30 a poslední v 18:50. (Celý časový pořad)

Vstupenky na šampionát jsou k dispozici v síti Ticketportal, na stání za 100 Kč, na tribunu za 200 Kč za jeden den.

Michal Procházka,Oddělení komunikace,

ČAS,