Mistrovství Evropy juniorů – pozemní hokej!

Na domácím Mistrovství Evropy v Plzni se Český tým pokusí navázat na skvělé výkony, které předvedl v lednu 2019 na halovém mistrovství Evropy II. divize v Portugalsku, kde vyhráli zlato a postoupili tak mezi osm nejlepších týmů celé Evropy.  

ČESKÁ REPUBLIKA – IRSKO 0:8 (0:5)

Důležité utkání pro český tým začalo optimisticky. Přes malou optickou převahu irského favorita se do první šance dostal plzeňský Čeněk Zuna. Útočné akce se vystřídaly na obou stranách bez gólového efektu. V desáté minutě se zjevil nikým nekrytý irský hráč na pravé straně trestného kruhu a ve vyložené situaci se nemýlil.

Druhá část hry nezačala pro český tým dobře. V sedmnácté minutě přidal irský tým další gól, po neslané, nemastné skrumáži v českém trestném kruhu – 0:2.  Tři minuty na to padl do české sítě další gól. Chyba české obrany znamenala rychlý irský protiútok, který skončil v brance českého gólmana Václava Uhlíře. O dvě minuty se situace opakovala. Rychlá irská rozehra, propadnutí české defenzívy a z pravé strany mířil opět míček pod břevno domácí branky – 0:4. Irové byly střelecky při chuti. Akcí přes levou stranu se dostali před českou svatyni a do prázdné branky uklizený míček znamenal jejich pátý gól.

Druhá polovina začala údržbou irského týmu. Nikam se netlačil, mimořádné šance si až na výjimky nevytvářel a ani český tým do žádných nepustil. To přineslo více míčků na české hokejky, sice to nepřinášelo souvislejší akce domácích, ale okamžik být ve hře byl pro české hlavy důležitý. I s ohledem na další utkání, v tuto chvíli již ve skupině o udržení. Z letargie druhé půle vystoupily jen dva trestné rohy irského týmu. Druhý skončil tělem českého obránce za českým brankářem Skálou. S nařízenou penaltou se Empey Conor nepáral. I když několik dalších situací mladý český brankář úspěšně vyřešil, na samostatný nájezd Matthewa Crookshankse nestačil. Ani na ránu do pravého horního českého růžku, který Irové vymetli z trestného rohu – 0:8. Český tým začne svojí pouť o udržení v divizi „B“ hned středečním utkáním s Běloruskem, které se již bude počítat do tabulky poražených.

Kdy hraje Český tým:
17. 7. Od 18:00 proti Bělorusku
poté dle umístění ve skupině.
Skupina A – Skotsko, Rusko, Portugalsko, Itálie.

Foto: Petr Růžek
https://www.zonerama.com/RuzekPetr/501385?fbclid=IwAR1wM_Gc1i6LvuTjNik5z6M2bxAX6H3NGwet6doYqQ231LStH0WHYdBFYcw

Odkaz na nominaci:
http://www.pozemnihokej.cz/2019/07/08/nominace-junioru-na-mistrovstvi-evropy-v-liticich/

Odkaz na online výsledky:
https://tms.fih.ch/competitions/1023

Akreditace:
martina.babicka@pozemnihokej.cz
602231044

Adresa hřiště:
TJ Plzeň Litice
Cihlářská 598, 321 00 Plzeň 6-Litice, Česko

Martina Babická
E: martina.babicka@pozemnihokej.cz
W: www.pozemnihokej.cz
W: www.hokejprodeti.info