Triumf nováčka. Český národní pohár ovládly Spoje Praha!

Praha – Nečekaného vítěze má čtvrtý ročník Českého národního poháru. V areálu pražského Motorletu jej ovládl nováček na klubovém mistrovství republiky v malém fotbale, tým TJ Spoje Praha.

V zápasech o medaile dvakrát uspěl v pokutových kopech. V semifinále vyřadil favorizovaný Gamblers Most a ve finále pak v rozstřelu předčil i Lagunu Pardubice. „Jeli jsme na turnaj poprvé a nevěděli jsme, co pořádně čekat. Týmy ze špičky známe, protože jsme se potkávali na různých turnajích. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, na druhou stranu jsme s tím nepočítali. Spíš jsme využili toho, že jsme pro soupeře přece jen byli neznámí,“ prohlásil gólman Spojů Jakub Stehno, který převzal ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje.

Se svým týmem nejprve v osmifinále porazil 3:1 celek Primaklima FS Pardubice, ve čtvrtfinále pak Katalánky Most 2:1. S vítězem prvního ročníku Českého národního poháru z roku 2016 Gamblers Most se Spoje rozešly smírně 3:3, rozstřel vyhrály 4:3. „Gamblers byl na rovinu nejlepší a nejkvalitnější soupeř. Přes semifinále jsme se dostali s velkou dávkou štěstí, když jsme vyrovnávali při power play asi pět vteřin před koncem, ale i štěstí k tomu patří,“ radoval se Stehno.

Pardubická Laguna ovládla český klubový šampionát předloni, tentokrát nestačila na Spoje. V normální hrací době skončil finálový duel bez branek, pokutové kopy ovládli Pražané 3:2. „V obou rozstřelech se proti nám střelci netrefili třikrát, dvakrát v semifinále, kdy jsme nejprve nedali my a pak jsem chytil penaltu. Ve finále soupeř nastřelil tyčku, tam jsme bohužel až tak moc nepomohl,“ usmál se gólman pražského superligového výběru.

Finalisté turnaje se zajistili účast v zářijové Lize mistrů, dalších šest mužstev si zahraje Evropský pohár. „Náš hlavní cíl byl dostat se do Ligu mistrů. Čtrnáct dní před republikou jsme se dozvěděli, že tam postupují jen první dva, ale že i čtvrtfinalisté si zahrají evropskou soutěž. Šli jsme postupnými kroky a najednou dopadlo dobře i semifinále. Liga mistrů je pro nás spíš sen, který se povedl, a v září se tam určitě porveme,“ slíbil Stehno.

Nejlepším střelcem Českého národního pohár se stal Matěj Slováček z Laguny Pardubice, za nejlepšího hráče organizátoři zvolili českého reprezentanta Pavla Šultese z Restaurace U Pecků Praha. Ta skončila čtvrtá, když v boji o bronz podlehla Gamblers Most 3:4.

http://malyfotbal.cz/triumf-novacka-cesky-narodni-pohar-ovladly-spoje-praha–3603.html

Jaroslav Kára tiskový mluvčí,

Foto: Soňa Rampová,