Strýcová světovou jedničkou ve čtyřhře!

Pro 33 letou Barboru Strýcovou skončil letošní Wimbledon obrovským úspěchem. A pro ni to byl životní výsledek v dlouholeté tenisové kariéře.

Už probojování do semifinále dvouhry, v němž podlehla Sereně Wiliamsové, bylo  mimořádným a naprosto nečekaným výsledkem. A vítězstvím ve finále  čtyřhry, spolu s Tchajwankou Sie Su-way, to završila. Přesvědčivé vítězství  nad kanadsko-čínským párem Dabrovská, Su I-fan, kterým dovolily uhrát jen šest gemů, ukončilo parádní „jízdu“ turnajem.

Samozřejmě nezůstalo to bez odezvy v žebříčku čtyřhry WTA, v němž   Strýcová ze třetího místa postoupila na první místo!  

Při vší úctě k  Barbořině tchajwanské partnerce, se kterou tak v krátké době vytvořila naše hráčka skvělý pár, musíme jedné skutečnosti litovat. To že úspěch nebyl dokonale český, když se Strýcovou nemohla hrát  dřívější spoluhráčka Hlaváčková. Ovšem těhotenství Hlaváčkové bylo proti…  

16.7.2019 Praha sport tenis Wimbledon Barbora Strycova po vyhre ve Wimbledonu PHOTO BY CPA

Nelze pominout  gratulaci mladíkům Lehečkovi a Forejtkovi, vítězům ve čtyřhře juniorů. Kéž by to byl signál k  lepším zítřkům v našem mužským tenisu, který tak zaostává za ženským, ve Wimbledonu, a nejen v tomto turnaji, patřící k absolutní světové špičce.

Finálové výsledky čtyřher:

Strýcová, Sie Su-wej  – Dabrowská, Su I-fan 6:4, 6:2

Lehečka, Forejtek –  Draxl, Nanda  6:5, 6:4.

ČTSA(ph), foto: www.sportovnizurnal.cz