MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ DIVIZE B PLZEŇ LITICE pozemní hokej!

Turky, tahali Češi výsledkově za kratší konec. Turecký tým si již ve čtvrté minutě vytvořil první šance sérií trestných rohů, v desáté minutě už Turci trestali bekhendovou střelou. Češi soupeřovu branku v tu dobu ohrozili z trestného rohu, míček však mířil vedle branky. Druhá čtvrtina, stále trochu na rozkoukání obou týmů, přinesla postupné probouzení domácího týmu. Pěkně sehraný trestný roh nedokázali tečovat, další přeskočil míček hokejku chytajícího hráče. Neujala se ani

Na domácím Mistrovství Evropy v Plzni se Český tým pokusí navázat na skvělé výkony, které předvedl v lednu 2019 na halovém mistrovství Evropy II. divize v Portugalsku, kde vyhráli zlato a postoupili tak mezi osm nejlepších týmů celé Evropy.

Česká republika – Turecko 1:3
První, důležitý krok českému výběru v turnaji bohužel nevyšel. V zápase s technicky vybavenými, ale zároveň neukázněnými Gerlického střela. Kapka naděje přišla po pauze. Nejprve si standardní situaci v podobě trestných rohů zkusili Turci, o několik minut později ze stejné opakované situace skóroval Eduard Gerlický. Česká radost netrvala dlouho. Přes prsty je klepl rozhodčí, nekompromisně nařízenou penaltou – 1:2. Češi se snažili, hledali cestu k soupeřově brance, velká míra nepřesností a nevynucených chyb jim svazovala ruce. Když už se dostali do soupeřova útočného kruhu, netrefili míček, nebo soupeřovu branku. Jak to někdy bývá, soupeř dokázal této hry využít. Jednoduchými dlouhými míčky tlačil k chybám domácí obránce. Nakonec si potvrdili svoje vítězství bekhendovou střelou do bednění české branky. Český tým čeká v úterním zápase jeden z favoritů turnaje, tým Irska. Přes neúspěch v prvním duelu šance na dobré umístění ve skupině stále žije.

Dnešní zápas navštívilo 350 diváků.

Branky:
10 minuta – TUR 18 Asat Furkan

38 minuta – CZE 6 Gerlický Eduard
41 a 51 minuta – TUR 8 Elagöz Müslüm

Kdy hraje Český tým:
16. 7.  Od 18:00 proti Irsku
17. 7. Od 18:00 proti Bělorusku
poté dle umístění ve skupině.
Skupina A – Skotsko, Rusko, Portugalsko, Itálie.

Odkaz na nominaci:
http://www.pozemnihokej.cz/2019/07/08/nominace-junioru-na-mistrovstvi-evropy-v-liticich/

Odkaz na online výsledky:
https://tms.fih.ch/competitions/1023

Akreditace:
martina.babicka@pozemnihokej.cz
602231044

Adresa hřiště:
TJ Plzeň Litice
Cihlářská 598, 321 00 Plzeň 6-Litice, Česko