Bohemka prohrála, Liberec vyhrál, Dynamo prohrálo v 1. kole!

Pátek 12.7.2019 Fotbalisté Bohemians v uplynulé ligové sezoně získali více bodů na hřištích soupeřů a tak začali aktivně v 1. kole FORTUNA:LIGA v Jablonci. Přesto inkasovali v 19. minutě po hezké kombinační akci prvním gólem Matouška, který potvrdil nakonec zaslouženou výhru, kdy se trefil podruhé po přesně umístněnou hlavičkou do sítě. Bohemka se sice snažila, vypracovala si několik brankových příležitostí, ale scházelo finální zakončení.

„Začátek byl z naší strany trochu nepřesný. Takže šancí na obou stranách nebylo tolik, protože týmy doznaly určitých změn. První gól dal Matoušek, kdy protihráči vypíchl míč, šel sám na bránu a proměnil. V prvním poločase jsme ve středu hřiště nebyli tolik s míčem, ale v druhém to bylo lepší. Bohemka měla jednu velkou šanci, kterou jsme ale přečkali, Pak dal Matoušek z hezkého centru krásný druhý gól. Jsem rád, že jsme v prvním kole uhráli vítězství,“ Petr Rada trenér Jablonce.

Jan Matoušek po utkání:

„Vstoupili jsme do utkání o poznání lépe než domácí, byli jsme jasně lepším týmem. To ovšem trvalo do doby, než jsme dostali gól po naší hrubé chybě. Po inkasovaném gólu jsme šli trochu dolů. Ale bohužel v druhém poločase jsme na výkon nenavázali. Byl tam důležitý moment, byla šance Vodháněla, která by měla skončit gólem. Ale bohužel gól jsme nedali. Nakonec jsme inkasovali druhý gól. Dan Köstl pak neudržel nervy a orazítkoval pro nás zápas. Prohráli jsme 0:2, a máme červenou kartu, kterou dostal Dan Köstl,“ Martin Hašek trenér Bohemians.

Jan Hronek po utkání:

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)

Branky: 19. a 84. Matoušek. Rozhodčí: Franěk – Blažej, Kříž. ŽK: Považanec – Köstl, Hůlka. ČK: 90+2. Köstl (Bohemians). Diváci: 2612.

Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Břečka, Sýkora – Hübschman, Považanec – Kratochvíl (81. Pleštil), Matoušek (90. Krob), Jovovič (87. Pilík) – Doležal. Trenér: Rada.

Bohemians: Valeš – Hůlka, Köstl, Šmíd (79. Vaníček) – Bartek, Jindřišek, Vacek, Podaný – Hronek, Keita (57. Koubek), Vodháněl (71. Nečas). Trenér: Hašek.

Sobota 13.7.2019 Ostravský Baník nastoupil do zápasu 1. kola v základní sestavě s novými posilami Smolou a Reiterem, naopak nový liberecký trenér Pavel Hoftych bez nováčků. Domácí postrádali ze zdravotních důvodů brankářskou jedničku Laštůvku. Utkání začali aktivněji domácí hráči a hned v úvodu 9. minuty se ujali vedení po kombinační akci, kterou zakončil umístněnou střelou Kuzmanoviče.  Severočeši odpověděli po změně stran vyrovnáním, kdy se trefil 53. minutě Pešek, zaslouženou výhru po zlepšeném výkonu zařídil v nastavení 90+4. Potočný.

FC Baník Ostrava – FC Slovan Liberec 1:2 (1:0)

Branky: 9. Kuzmanovič – 53. Pešek, 90+4. Potočný. Rozhodčí: Berka – Kubr, Vaňkát. ŽK: Smola, Fleišman, Jánoš – Oscar, Breite, Potočný, Musa, Hoftych (trenér), Čech (trenér brankářů). Diváci: 7542.

Ostrava: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Hrubý (81. Baroš), Holzer (68. Granečný) – Kuzmanovič (58. Diop), Smola. Trenér: Páník.

Liberec: Nguyen – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Hybš – Breite, Oscar – Koscelník, Mara (87. Nešický), Pešek (65. Musa) – Potočný. Trenér: Hoftych.

Neděle 14.7.2019 Nováček prvoligové soutěže českobudějovické Dynamo, přestože mělo od začátku utkání velkou aktivní převahu, nakonec prohrálo gólem v 32. minutě po chybě domácí obrany, který vsítil bez problémů Jurečka. Domácí ale mohli skórovat hned v úvodu, když po faulu zahrával trestný kop Kladrubský, obstřelil zeď, ale jeho střelu vychytal hezkým zákrokem brankář Fendrich. Vzápětí mohl po centru z pravé strany vyrovnat Ledecký hlavou, ale jeho snaha byla dost nedůrazná.

Po změně stran se Dynamo neustále snažilo o vyrovnání, jenže, ale nebezpečnou šanci si prakticky nevytvořilo. Přestože kopali několik rohových kopů, které opavští úspěšně likvidovali. Nakonec asi výhru uhlídali a z jihu Čech si odvezli tři body s příjemnou bilancí do nové sezóny, kdy venku vyhráli a bodovali po osmi zápasech.

SK Dynamo České Budějovice – SFC Opava 0:1 (0:1)

Branka: 32. Jurečka. Rozhodčí: Ginzel – Vlček, Hock. ŽK: Dedič, Mondek, Šulc, Stáňa (vš. Opava). Diváci: 4381.

Č. Budějovice: Staněk – Čolič, Novák, Havel, Kladrubský – Mršič, Havelka (78. Táborský), Mustedanagič (67. Martan), Javorek, Provod – Ledecký. Trenér: Horejš.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Jurečka, Řezníček (57. Šulc), Zavadil, Jursa, Mondek (76. Stáňa) – Dedič (84. Opoku). Trenér: Kopecký.