Viktoria porazila Olomouc v nastavení!

Viktoriáni se konečně dočkali, nový ročník FORTUNA:LIGY 2019/2020 začal pro plzeňské fotbalisty zaslouženou výhrou. Západočeši v rámci 1. kola nejvyšší domácí soutěže FORTUNA:LIGA přivítali v Dossan areně Sigmu Olomouc, kterou porazili v nastavení 3:1, přestože prohrávali v úvodu zápasu 1:0.

Domácí začali utkání velice aktivně a během prvních minut mohli, několikrát skórovat ve svůj prospěch. Velice dobře si vedl na pravé straně obrany Radim Řezník, který dvakrát našel ve vápně volného Michaela Krmenčíka, ale ten se nedokázal střelecky prosadit, neboť jeho brankové šance potřebovali přesnější mušku.

Příležitost měl k otevření skóre i Aleš Čermák, ale ani jemu nepřálo střelecké štěstí při dvou gólových pokusech.  Západočeši byli přesto od začátku zápasu velice aktivní, jenže první se bohužel radovali z vedení hosté, kdy nařízenou penaltu po faulu ve vápně v 34. minutě proměnil Jakub Plšek 0:1.

Na inkasovaný gól odpověděli domácí po šesti minutách, když Čermák ve 40. minutě nacentroval míč za olomouckou obranu na volného záložníka Joela Kayambu, který se konečně dočkal po delší době svého prvního gólu v červenomodrém dresu, když se přesně umístněnou střelou z otočky, trefil do sítě a zároveň zařídil v prvním poločase remízu 1:1. Gól řádně oslavil dvojitým saltem před domácími fanoušky, kteří mu bouřivě tleskali.

Druhý poločas začali domácí fotbalisté, opět aktivně, vypracovali si několik hezkých kombinačních akcí. Ale zaslouženého vedení se dočkali až v 71. minutě, když se před velkým vápnem uvolnil přes hostující obránce Čermák, našel volného Jana Kopice, který tvrdou střelou a levačkou otočil průběh zápasu pro Viktorii 2:1.

Plzeňští mohli v závěru utkání ještě vsítit třetí pojišťovací brankou. Nakonec výhru, gólem potvrdili, když se chytrým lobem prosadil střídající Jan Kovařík, jehož gól zkompletoval hattrickovou asistencí, velice aktivní záložník Aleš Čermák. Viktoriáni bez větších problémů, první zápas nad moravským týmem v nové sezóně zvládli a vyhráli 3:1, současně si připsali první tři body do ligové tabulky.

Joel Kayamba – Aleš Čermák po utkání:

FC Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc 3:1 (1:1)

Branky: 40. Kayamba, 71. Kopic, 90+4. Kovařík – 34. Plšek (pen.). Rozhodčí: Pechanec – Flimmel, Melichar. ŽK: Kopic, Kayamba – Štěrba, Greššák, Falta, Yunis, Vepřek, Látal (trenér), 2. ŽK+ČK: 70. Yunis, Diváci: 9 611.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda (34. Pernica), Brabec, Limberský – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic (88. Kovařík) – Krmenčík (78. Chorý). Trenér: Vrba.

Olomouc: Reichl – Sladký, Beneš, Štěrba, Vepřek (90. Zmrzlý) – Texl (70. Pilař), Houska, Greššák, Plšek (81. Nešpor), Falta – Yunis. Trenér: Látal.