Martin Graiciar se stal šestou letní posilou Sparty!

Útočník českého národního týmu do jednadvaceti let a italské Fiorentiny Martin Graiciar se stává další posilou letenského týmu a trenéra Václava Jílka. Vedení Sparty se s italským klubem dohodlo na ročním hostování, které se může v případě sparťanského zájmu změnit v trvalý přestup.

Martin se jako malý kluk, krátce mihl ve sparťanské akademii, fotbalově ale vyrostl ve Viktorii Plzeň. V roce 2017 v sedmnácti letech přestoupil do Slovanu Liberec. Na severu Čech nakoukl poprvé do ligové soutěže a zároveň prošel stáží v londýnském Arsenalu.

V nejvyšší české fotbalové soutěži odehrál devatenáct zápasů a vstřelil čtyři branky. Na jaře 2018 hrál ve Slovanu, pouze jako hostující hráč, v zimě o něho projevila velký zájem Fiorentina, kam přestoupil. Ovšem v minulé sezoně se neprosadil do nabitého kádru. Takže odehrál pouze dva zápasy v italské soutěži Primavera za tým do 19 let.

Nyní formou ročního hostování rozšíří řady sparťanského útoku. Při zranění Václava Kadlece, Matěje Pulkraba a Václava Drchala se pro trenéra Václava Jílka, stane další možnou útočnou volbou, spolu s Benjaminem Tettehem a Liborem Kozákem.

Čtsa, kc, zdroj: www.sparta.cz