Viktoria zakončila přípravu v Rakousku výhrou!

V generálce na sezonu 2019/2020 FORTUNA: LIGA vyhrála Viktoria Plzeň na závěr rakouského soustředění nad UFA 1:0, když jediný gól zápasu zařídil ve druhém poločase střídající Lukáš Hejda z rohového kopu.

Hned v šesté minutě zahrozil ruský tým po centru do velkého vápna Viktorky, jenže míč nedokázal brankář Hruška vyrazit, ten bez přípravy poslal do odkryté branky Ondřej Vaněk, jenže jeho pokus odvrátil z brankové čáry Kovařík na roh.

O několik minut později se ocitl po přihrávce před gólmanem Hruškou ruský hráč Sysujev, který zaváhal a plzeňský brankář, stačil včasným vyběhnutím, jeho šanci zlikvidoval. Na druhé straně se snažil prosadit Dominik Janošek, který nejprve přesným centrem našel hlavu Milana Havla, jehož střela ale skončila nad brankou. Následně se pokoušel Janošek o finální zakončení, ale jeho pokus fotbalisté ruského celku zablokovali, míč nakonec prolétl daleko od branky soupeře.

Hned po přestávce našel z přímého kopu z pravé strany Mihálík hlavu Chorého, ale oba střídající hráči nedokázali brankáře Bělenova překonat. Viktoriáni se mohli radovat hned vzápětí, kdy Kovaříkův rohový kop podcenil ruský brankář, to využil Lukáš Hejda a přesně umístněnou hlavičkou zblízka skóroval 0:1.

Další gólovou šanci měl po rychlém protiútoku Krmenčík, kdy Hloušek z levé strany centroval míč na přední tyč, na balon plzeňský útočník ale nedosáhl. Po třech minutách se Chorý snažil tvrdou střelou z velkého vápna trefit do sítě, míč se odrazil od břevna, zpět do hry. V 80. minutě mohl z otočky Christián Herc navýšit vedení, ale brankář Černov, který nahradil v brance Ufy Bělenova, jeho pokus hezkým zákrokem vytáhl.

Na druhé straně se snažil v závěru zápasu Fomin technickou střelou vyrovnat, ale jeho snaha prolétla, těšně podél tyče branky.

UFA – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 56. Hejda, Rozhodčí: Gamper – Yilmaz, Härting. Diváci: 70.

Ufa: Bělenov (70. Černov) – Alikin (69. Bizjak), Pucko, Tabidze (63. Giorgiobiani), Suchov – Alijev, Carp (73. Zasejev), Vaněk (63. Jokič), Thill (58. Fomin) – Igboun (39. Kozlov), Sysujev (66. Jemeljanov).

Plzeň: Hruška – Havel (63. Řezník), Pernica, Brabec (46. Hejda), Kovařík (63. Hloušek) – Janošek (63. Hrošovský), Kalvach (63. Hořava) – Kayamba (63. Krmenčík), Čermák (46. Herc), Kopic (46. Mihálik) – Beauguel (46. Chorý). Trenét: Vrba.