Viktoria Plzeň remizovala s Karabachem 2:2

Předposlední přátelské přípravné utkání před Fortuna:Liga sehráli viktoriáni v rakouském Kössenu proti Karabachu, na který před třemi lety narazili v předkole Ligy mistrů. Na skvěle upraveném trávníku proti ázerbájdžánskému mistrovi prohrávali po úvodu druhého poločasu 0:2, přesto v dalších minutách dokázali vyrovnat. Výborně si vedl Dominik Janošek, který nejprve skvělým centrem vyslal do úniku skórujícího Ondřeje Mihálika a následně přesnou střelou skóre srovnal.

Již od začátku zápasu se oba týmy snažily praktikovat rychlou kombinační hru, která ale končila nepřesnou přihrávkou a ztrátou míče. V páté minutě byl po centru Lukáše Kalvacha v dobré střelecké pozici Michael Krmenčík, jenže jeho zakončení postrádalo přesnost. Brankář soupeře Vagner da Silva si s jeho snahou poradil, stejně jako s tečovaným pokusem Jana Kopice z přímého kopu.

Těsně před koncem prvního poločasu se dostal do vedení Karabach, z rychlého protiútoku azerbajdžánského mistra, když se míč po centru na levou stranu dostal k Almeidovi, který přesným centrem našel ve vápně volného Mahira Emreliho, ten nezaváhal a umístněnou střelou bez problémů skóroval 1:0.

Hned v úvodu druhého poločasu mohl Karabach skórovat podruhé. Po centru Almeidy se dostal do šance střídající Jaime Romero, ale brankář Matúš Kozáčik včasným vyběhnutím, jeho pokus zlikvidoval. V 52. minutě se soupeř gólově prosadil, kdy výborný centr z pravé strany Zoubira, zužitkoval přízemní střelou podruhé Emreli 2:0. Po hodině hry se rozhodl trenér Vrba ke střídání, novou čtveřicí hráčů.

Velkou šanci měl v 75. minutě Tomáš Chorý, který obstřelil gólmana Vagnera, jenže Maksim Medveděv vykopl míč z brankové čáry. Následná střela levačkou z dálky Aleše Čermáka skončila nad břevnem, na druhé straně se snažil skórovat Elvin Jafargulijev, jehož snaha skončila vedle levé tyče. Skvělou akci předvedli Viktoriáni v 84. minutě, kdy po centru Dominika Janoška lobovaným míčem přes brankáře Vagnera, snížil Ondřej Mihálik. To bylo pro svěřence trenéra Vrby, velké povzbuzení na vyrovnání.

A to nakonec se podařilo z rohového kopu, kdy se dostal míč opět k Janoškovi, jehož přesně umístněná střela skončila v síti Vagnerovy branky 2:2.

Karabach – Viktoria Plzeň 2:2 (1:0)

Branky: 42. Emreli, 52. Emreli – 84. Mihálik, 85. Janošek, ŽK: Limberský, Rozhodčí: Pribylla – Weinandy, Jäger. Diváci: 70.

Karabach: Vagner – A. Husejnov, Mammadov, B. Husejnov (73. Hajili), Medveděv (77. Bajramli) – Quintana (65. Jafargulijev), Míchel (65. Slavčev), Almeida, Zoubir (74. Ibrahimli) – Emreli (65. Abdullajev), Ozobić (46. Romero).

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník (54. Hejda), Brabec, Limberský – Kalvach (73. Kayamba), Hrošovský (62. Janošek) – Kopic (73. Mihálik), Hořava (62. Čermák), Hloušek (62. Kovařík) – Krmenčík (62. Chorý). Trenér: Vrba.