Superliga: střelcům vládl Paděra, gólmanům Kunický, nejlepší mladík je Svoboda!

Brno – Jižní Moravě patřil čtvrtý ročník Superligy malého fotbalu, která o víkendu vyvrcholila. Titul vybojovalo Brno, které v dlouhodobé celostátní soutěži zvítězilo o bod před Blanenskem. Třetí příčku bral obhájce titulu Staropramen Praha.

Brno tak vybojovalo druhý titul ve čtyřleté historii soutěže. „Myslím si, že budu mluvit za všechny kluky, když řeknu, že to byla naše nejpovedenější sezona v historii Superligy malého fotbalu. Na konci loňské sezony nám Pospec (kapitán Tomáš Pospiš – pozn. red.) promluvil do duše a otevřel nám oči. Všichni jsme od prvního utkání věděli, za čím si jdeme, a zápas od zápasu jsme si věřili čím dál víc. Všechno klapalo a zapadalo, jak mělo,“ radoval se brněnský gólman Dominik Kunický.

Jedinou prohru zaznamenalo Brno na jaře na domácím hřišti, kde podlehlo 2:4 Blanensku. „Tába (trenér Zdeněk Táborský – pozn. red.) nám na každý zápas vybral správnou taktiku, máme několik herních variant, když neklapala jedna, tak jsme použili druhou. Smekám před Blanenskem, protože jeho celosezonní výkon je obdivuhodný a myslím si, že každý další rok bude těžší a těžší. Praha nám to chce vrátit a bude to zase zamotanější,“ vyhlížel další ročník Kunický.

Mistr Evropy do 21 let si odnesl cenu pro nejlepšího gólmana uplynulé sezony, Měl nejnižší průměr obdržených branek, pouze 1,27 na zápas. A vychytal nejvíc nul, gól nepustil ve čtyřech utkáních. „Ocenění nejlepšího brankáře Superligy mě ohromně těší. Všichni jsme měli jako prioritu titul, a to jsme splnili, možná Preslík (David Presl – pozn. red.) měl prioritu nejlepšího střelce či hráče,“ popíchl Kunický spoluhráče. „Cena je bonus, na kterém mají podíl všichni z brněnského výběru. Proti předešlým rokům jsme bránili zodpovědně a z toho jsem těžil. Nakonec chci poděkovat všem lidem, co do malého fotbalu investují spoustu času, aby Superliga mohla vůbec fungovat,“ vzkázal Kunický.

Nejvíc individuálních cen brali hráči Blanenska, nejlepším střelcem se totiž už počtvrté v historii stal Ondřej Paděra, tentokrát si připsal rovných padesát branek a přidal ještě jedenáct asistencí. Nejužitečnějším hráčem celostátní soutěže je jeho spoluhráč David Krška, který k patnácti brankám nastřádal devětadvacet asistencí.

Nejlepším hráčem Superligy malého fotbalu do 23 let vedení celostátní soutěže vyhlásilo kometu uplynulé sezony Richarda Svobodu, útočníka české juniorské reprezentace a Jihlavy. V jedenácti utkáních zaznamenal dvaadvacet gólů a deset nahrávek.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,