Na soustředění podruhé těsně prohráli!

Druhé utkání rakouského soustředění a celkově čtvrté v letošní letní přípravě prohráli mladoboleslavští fotbalisté v odpoledním červnovém vedru na hřišti ve Windischgarstenu s rumunským mistrem a účastníkem předkola aktuálního ročníku Champions League.

Trenér Jozef Weber nasadil do každého poločasu téměř odlišné týmy, pouze brankář Stejskal a stoper Křapka odehráli plných devadesát minut.

První poločas vyhrál rumunský klub, jehož hráči byli sebevědomější a přesnější v kombinaci. Když vyrazili do ofenzívy, tak v pěti až šesti lidech. Boleslavští hned po výkopu zaútočili po levé straně, ale Auerův přízemní centr Ladra na hranici brankoviště nestihl. V 7. minutě získali Klužští první roh, ale nevyužili ho. O dvě minuty později Budínský z výhodné pozice asi dvaceti metrů od soupeřovy branky nastřelil trestným kopem hráčskou zeď. Pro Boleslav první roh zařídil Komlichenko v 10. minutě, ale nic z něho nebylo, neboť Hašek hlavičkoval nad břevno. V příští minutě Budínský rozehrál druhý boleslavský roh a Pudil osamocený z penaltovém puntíku přestřelil o metr rumunskou branku. V 18. minutě si pas za boleslavskou obranou zpracoval Petrila, ale zakončení z patnácti metrů se mu nepovedlo. O minutu později další nebezpečný rumunský atak vyvrcholil Mailatovým centrem zprava, který Stejskal zalehl před dotírajícím Rondonem. Ve 25. minutě Budínského přetažený roh Mareš vrátil před branku, ale gólman Rus míč odboxoval mimo vápno. Ve 30. minutě klužskou šanci promarnil Petrila. O dvě minuty později po nezdařeném klužském rohu nadějně se rozvíjející boleslavský protiútok pokazil Ladra, kterému utekl míč mimo hrací plochu. Ve 36. minutě Komlichenko pálil z otočky těsně vedle soupeřovy branky.
Ve 38. minutě získala Kluž třetí roh a po jeho rozehrání trestuhodně nepokrytý Burca snadno z pár kroků placírkou skóroval – 1:0.
Ve 41. minutě se Susic po narážečce s Mailatem prodral do boleslavské šestnáctky a jeho zakončení Stejskal vytlačil nad břevno. Následný roh Klužští rozehráli hodně nepovedeně.

Po přestávce se čtvrt hodiny hrálo bez šancí, i když se oba týmy neustále nutily do ofenzívy a tempo hry v letní vedru neuvadalo. V 57. minutě po Matějovského pasu Mešanoviče obránci vytlačili ze střeleckého úhlu a jeho přihrávka před branku boleslavského spoluhráče nenašla. V 60. minutě Paunův trestný kop těsně minul Stejskalovu branku u pravé tyče. Boleslavští na chvíli v období mezi 61. a 74. minutou získali mírnou územní převahu, ale pouze rozehrávali neúspěšně tři rohové kopy, ten v 71. minutě kopal Bucha, rumunská obrana míč odvrátila jen na hranici šestnáctky a Matějovský bez přípravy překopl branku. V 76. minutě boleslavská defenzíva ubránila soupeřův trestný kop z rohu velkého vápna. V 79. minutě Klímův oblouček skončil těsně za rumunským břevnem. V závěrečné desetiminutovce Boleslavští protivníka zatlačili a i když se hrálo většinou na klužské půlce hřiště, tak vyrovnávací gól nepadl. V 85. minutě promarnili svůj devátý rohový kop v tomto zápase, ale nejblíže úspěchu byli v 87. minutě, kdy Matějovský trestným kopem trefil břevno. V předposlední minutě Stejskal zmařil Paunův brejk a v úplně poslední minutě Takács hlavičkoval těsně nad břevno klužské branky.
Boleslavští fotbalisté v průběhu rakouského soustředění dvakrát prohráli, když nevstřelili ani jeden gól. Bezprostředně po skončení střetnutí s Kluží se fotbalová výprava FK Mladá Boleslav vrátila z Rakouska do Česka. V posledním červnovém víkendu jim trenér Jozef Wágner dopřeje volno a od pondělí 1. července budou pokračovat v trénování v domácím prostředí. Poslední herní přípravou, takzvanou generální zkoušku, na tuzemskou FORTUNA:LIGU i Evropskou ligu bude duel na domácím trávníku Městského stadionu FK Mladá Boleslav – FK Baník Sokolov v neděli 7. července od 16,30 hodin.

CFR Kluž – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Gól: 38. Burca. Rozhodčí: Schüttengruber – Kühr, Stangl.

Mladá Boleslav v I. poločase: Stejskal – Hašek, Křapka, Pudil, Mareš – Ladra, Budinský, Hubínek, Auer – Mašek – Komlichenko.
Mladá Boleslav v II. poločase: Stejskal – Fulnek, Takács, Křapka, Túlio – Wiesner, Matějovský, Bucha, Pech (68. Provazník)- Klíma, Mešanovič.

Kluž: Rus – Susic, Burca, Boli, Radu (70. Ispas) – Mailat (77. Ionita), Luis Aurelio, Hoban, Itu (46. Paun), Petrila (67. Bordeianu) – Rondon (77. Tucudean).

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace