Sparta odjela na soustředění!

V úterý odpoledne odcestovala Sparta A tým na soustředění do rakouského Bad Leonfeldenu. Klubovým autobusem odjelo do Horního Rakouska 22 hráčů do pole a čtyři brankáři.

Dopoledne trénink na pražské Letné, následně regenerace, oběd a odjezd do známého místa, několik kilometrů jižně od českých hranic. To byl úterní program svěřenců Václava Jílka.

V tréninkovém kempu, který začne prvním tréninkem ve středu, budou chybět dlouhodobě zranění Bořek Dočkal, Václav Drchal, Lukáš Juliš, Matěj Pulkrab a Filip Panák. Z důvodu zdravotních problémů neodcestoval útočník Václav Kadlec, který podstoupí další léčbu kolene, neboť má dlouhodobé problémy, které negativně reagovalo na zvýšenou zátěž v prvním týdnu letní přípravy.

V druhém týdnu soustředění by se měl k A mužstvu připojit Uroš Radaković, který léčí zdravotní problémy po sobotním přátelském vítězném zápase v Benešově.

Na hráčské soupisce pro Bad Leonfelden 2019 není ani Václav Dudl, který se nevešel do nominace a Jiří Kulháne, který má svolení od vedení Sparty, připravovat se do konce měsíce s týmem Dynama Českých Budějovic.

Georgés Mandjeck je s reprezentací Kamerunu na Africkém poháru národů.

Pražský klub při zahájení přípravy oznámil, že v současné době jedná o odchodech Vukadina Vukadinoviće a Bogdana Vatajela. Současně probíhají jednání o transferu Eldara Ćiviće do maďarského Ferencvárosu.

Prvním soupeřem Sparty bude čerstvý rumunský mistr:

Sobota 29. června. 17:00 AC Sparta Praha – CFR Kluž (Rumunsko)

lokace: Bad Wimsbach, Sportstraße 17, 4654 Bad Wimsbach-Neydharting.

Ve druhém utkání se Sparta utká s Dynamem Moskva, které v uplynulé sezoně obsadilo 12. místo.

Úterý 2. července 18:00 AC Sparta Praha – Dynamo Moskva (Rusko)

lokace: Sankt Georgen an der Gusen, Tennisweg 4, 4222 St. Georgen/Gusen.

Posledním soupeřem bude druhý tým rakouské ligy ze sezony 2018/19 Lask Linz.

Pátek 5. července 17:00 AC Sparta Praha – LASK Linz (Rakousko)

lokace: Bad Leonfelden, Badweg 7, 4190 Bad Leonfelden

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz