Souček zůstává ve Slavii, bude nejlépe placeným hráčem ligy!

Na pondělní tiskové konferenci fotbalové Slavie bylo nejzajímavějším zprávou, že Tomáš Souček zůstává v klubu. Podepsal nový pětiletý kontrakt, s platem 3 milióny korun za měsíc. Když se k tomu připočítá roční bonus 10 miliónů, bude nejlépe placeným hráčem Fortuna:ligy! 

Předseda představenstva vršovického klubu Jaroslav Tvrdík zdůraznil, že pro mužstvo je nejdůležitější, aby kádr týmu zůstal neměnný s ohledem na kvalifikační zápas o Ligu mistrů. Zájem zahraničních klubů sice o Součka je, například v Kolíně n.R., údajně v AC Milán, dále v Rusku a v Turecku, ale pokud by šlo o případný přestup tak jedině za 15 miliónu euro, což bude platit od prosince. V hledáčku německého Freiburgu je Vladimír  Coufal, ale  k přestupu  nedojde. Zatím!

Slavie i posiluje, jejími novými hráči budou  z Jablonce  stoper David   Hovorka a obránce Tomáš Holeš, který mimochodem  v Edenu v nedávném ligovém utkání upoutal nádhernou brankou. S příchodem  Hovorky bude možný přestup Ngadea (asi za 5 miliónu euro). Nadále trvá zájem slávistů o vietnamského brankáře z Liberce Nguena, který upoutal svými výbornými výkony v uplynulé sezóně. Mluví výborně česky, zato velmi málo vietnamsky.

Zajímavé bude další  hostování Jana Matouška. Tentokrát zamíří do Jablonce s tím, že bude v týmu maximálně využíván. S ním odchází na sever Čech i  Jan Sýkora a Jakub Jugas.

Přípravu začala Slavie na novou sezonu již v pondělí 17. června v rakouském Aigen, absolvovat ji bude 21 hráčů, včetně příchozích posil. S týmem neodcestuje Michael Ngadeu, který si plní své reprezentační povinnosti před Africkým pohárem národů. Miroslav Stoch, Lukáš Masopust, Jan Bořil, Vladimír Coufal, Alex Král, Tomáš Souček a Simon Deli, mají po zápasech za své reprezentační výběry delší dovolenou. Z dorostu se k A-týmu na soustředění připojí Daniel Langhamer a Jakub Markovič. Po hostování v Příbrami se bude s A-týmem připravovat Matěj Chaluš. Tomáš Vlček se nezúčastní soustředění z důvodu testů v Ústí nad Labem.

V Rakousku nebudou přítomni Jan Matoušek, Jan Sýkora a Jakub Jugas, kteří by měli působit v Jablonci, o jejich hostování se právě jedná.

Návrat je plánován na 21. června, následně dojde k přípravnému zápasu s Dynamem Č. Budějovice.  Následovat bude herní soustřední  opět v Rakousku, tentokrát v Linsbergu. Koncem června se slávisté střetnou v Bratislavě se Slovanem. Pak je v plánu zápas s Austrií Vídeň, po něm se 6. července utká ve finále Československého poháru s Trnavou. Zároveň to bude generálka před startem nového ročníku 2019/20 Fortuna:ligy v  polovině července.

Složení týmu pro kondiční soustředění v Aigenu:

Brankáři: Ondřej Kolář, Přemysl Kovář, Jakub Markovič

Obránci: Michal Frydrych, Matěj Chaluš, Tomáš Holeš, David Hovorka, Ondřej Kúdela, Jaroslav Zelený

Záložníci: Alexandru Baluta, Jakub Hromada, Josef Hušbauer, Daniel Langhamer, Peter Olayinka, Petr Ševčík, Ibrahim Traoré, Jaromír Zmrhal

Útočníci: Mick van Buren, Júsuf Hilál, Milan Škoda, Stanislav Tecl.

Kompletní plán letní slávistické přípravy najdete ZDE

Čtsa, ph., foto: Steinbergerova, zdroj: www.slavia.cz