Čeští obhájci světového titulu se utkají s Chile, Singapurem a Srbskem!

Perth, Brno – Dva neznámé a jednoho známého soupeře vyfasovala české reprezentace malého fotbalu při losování mistrovství světa v malém fotbalu. V australském Perthu se v základní skupině G utká s Chile, Singapurem a Srbskem.

Slavnostní rozlosování se uskutečnilo v hotelu Crystal Club of Crown Towers v Perthu, 32 účastníků rozdělilo do čtyř skupin. Z každé postupují dva nejlepší celky. „Samozřejmě na takové akci už je složité si vybírat. Je to podle mě velmi těžká skupina. Chile jsem neměl možnost vidět, Srbsko bylo určitě jeden z nejtěžších soupeřů ve třetím koši a na Ukrajině hrálo skvěle. Singapur je velká neznámá,“ uvedl úřadující evropský šampion z Kyjeva a brněnský forvard David Presl.

Podrobněji soupeře rozebral kapitán obhájců titulu, mistrů světa z Tuniska v předloňském roce Michal Uhlíř. „Chile bylo určitě jeden z nejlepších týmů minulého mistrovství světa. Dodnes si pamatuju, jak jsme koukali na zápas Mexiko-Chile a smáli se s Luďkem Zelenkou (generální manažer – pozn. red.), jak rychlí jsou všichni Chilané. Takže malí, rychlí a velice důrazní, jak se hodí k Jihoameričanům,“ uvedl pražský zadák.

Se Srbskem česká reprezentace remizovala na posledním evropském šampionátu na Ukrajině 1:1. „Srbové jsou na Euru vždy úspěšní. Je to těžký soupeř, ale záleží, jaký výběr přivezou. Zažil jsem turnaje, kde svojí fotbalovou vyspělostí přehrávali zbylé týmy, ale taky turnaje, kde je brzdil malý počet hráčů ve výběru,“ všiml si Uhlíř.

O Singapuru nemá velké ponětí. „Nevím co říct, absolutně neznám asijské týmy, takže těžko soudit,“ dodal Uhlíř.

Za atraktivní lze označit skupinu F s Tuniskem, Slovenskem, Japonskem, Kostarikou nebo skupinu H, kde se utkají Brazílie, USA, Argentina, Jižní Afrika. Světový šampionát v Austrálii potrvá od 1. do 10. října.

Rozlosování skupin mistrovství světa 2019

Skupina A: Austrálie, Kolumbie, Indie, Thajsko

Skupina B: Maďarsko, Libye, Anglie, Saudská Arábie

Skupina C: Rumunsko, Libanon, Ukrajina, Nigérie

Skupina D: Senegal, Guatemala, Irák, Ghana

Skupina: E: Mexiko, Pobřeží slonoviny, Somálsko, Moldávie

Skupina F: Tunisko, Slovensko, Japonsko, Kostarika

Skupina G: Česká republika, Chile, Srbsko, Singapur

Skupina H: Brazílie, USA, Argentina, Jižní Afrika

Jaroslav Kára tiskový mluvčí.