Jediný cíl Boleslavi je postoupit!

Kvalifikační utkání o účast ve druhém předkole Evropské ligy FC Baník Ostrava –  FK Mladá Boleslav, se hraje v sobotu 1. června 2019 od 15:00 hodin na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

V dosavadních osmadvaceti vzájemných střetnutí o prvoligové body Boleslav s Ostravou vyhrála čtrnáctkrát, osmkrát remizovala a šestkrát prohrála při souhrnném skóre 45:27 (průměr 2,57 gólu na zápas).

Boleslav s ostravským Baníkem více než čtyři roky, přesněji šestapadesát měsíců, neprohrála. Naposledy v souboji s ním nezískala ani bod v neděli 14. září 2014, když na Bazalech gólem Šichora z 20. minuty vyhrál Baník těsně 1:0. Do tohoto čtyřapůlletého období však patří soutěžní ročník 2016-17, který Baník odehrál ve druhé lize.

Ze čtrnácti utkání hraných v Ostravě domácí Baník pět vyhrál, v pěti se hrálo nerozhodně a ve čtyřech vyhrála hostující Boleslav. Celkové skóre 20:21 vyznívá těsně ve prospěch Boleslavi.

Nejčastějším výsledkem v osmadvaceti střetnutích boleslavských a ostravských fotbalistů bylo skóre 2:0. Skončilo tak šest utkání. Tímto rozdílem vyhrála Ostrava dvakrát doma a jednou v Boleslavi, podobně Boleslav tak vyhrála dvakrát doma a jednou na ostravských Bazalech, původním domácím hřišti Baníku.

V dosud sehraných čtyřiatřiceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 65 gólů, o které se podělilo třináct boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 28 – Nikolay Komlichenko, 9 – Tomáš Přikryl, 6 – Ladislav Takács, 5 – Muris Mešanovič, Tomáš Ladra, 3 – Marek Matějovský, 2 – Petr Mareš, 1 – Pavel Bucha, Adnan Džafič (v zimě se vrátil z hostování do Zlína), Lukáš Hůlka (v zimě přestoupil do Bohemians), Antonín Křapka, Tiemoko Konaté (v zimě ukončil smlouvu), Dominik Mašek a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před kvalifikačním utkáním o účast ve druhém předkole Evropské ligy proti Ostravě

„Předkolo Evropské ligy je pro nás velkou motivací a v mužstvu cítím hladovost po úspěšném završení sezóny proti velmi silnému soupeři,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání s Ostravou

Obránce Jakub Klíma zlomenina kotníku z utkání 30. ligového kola

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace