V Bratislavě jako před osmi lety:Finsko mistrem!

Finští hokejisté ovládli bratislavský led. Stejně jako v roce 2011 v hlavním městě Slovenska se radují z titulu mistrů světa. V závěrečných bojích měli znamenitou vítěznou sérii. Ve čtvrtfinále zdolali Švédy, v semifinále Rusy a v neděli večer vše korunovali vítězstvím 3:1 nad Kanaďany.

Stejným výsledkem zdolali zámořské borce jako ve skupině. Velkou roli sehrál kapitán, téměř dvoumetrový Antilla, autor dvou gólů. Druhou velkou postavou vítězů byl brankář Lankonen. Vyznamenal se především ve třetí třetině, kdy téměř pět minut obléhali Kanaďané jeho branku a celkem zneškodnil 21 střel. Z obležení pak ujel Tyrväinen, který přihrál Pesonenovi na třetí gól. Marná byla snaha Kanaďanů přivodit zvrat dvojnásobným odvoláním brankáře. Finové se nakonec ubránili a mohli ještě přidat gól do opuštěné branky.

Finsko – Kanada 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky:  23.min. Antilla (Manninen,Ojamäki), 43. Antilla (Savinainen), 56. Pesonen (Tyrväinen) – 11. Theodore ( Mantha, McCann). Rozhodčí: Bjork (Švédsko), Tafts (USA) –  Lhotský (Česko), Lazarev (Polsko). Vyloučení: 4:3, využití 1:0. Diváci: 9 085 (vyprodáno).

Finsko: Lankinen – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Rajala, Tyrväinen, Ojamäki – Pesonen, Manninen, Kakko – Savinainen, Sallinen, Kuusela – Kiviranta, Lammikko, Anttila. Trenéři: J. Jalonen, Manner a Pennanen.

Kanada: M. Murray – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers – Marchessault, Dubois, Mark Stone – Cirelli, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris, Mantha – Henrique, D. Strome, Joseph. Trenéři: Vigneault, Muller a Ruff.