O bronz přišli Češi až po nájezdech!

Po sedmé v řadě se vracejí naši hokejisté z mistrovství světa bez medaile. V neděli v bratislavské hale v utkání o třetí místo s  Ruskem byli lepší a měli šanci zvítězit v normální hrací době. Za stavu 2:2 se prodlužovalo  a když nepadlo rozhodnutí v prodloužení, určili vítěze nájezdy. V nich dominovali Rusové a získali kýžený třetí gól.

Semifinálová prohra s Kanadou naše hráče nepoznamenala. Naopak  byli aktivní, často útočili a stříleli ze všech pozic. Velkou překážku však měli v brankáři Vasilevském, který v normální hrací době a desetiminutovém prodloužení z padesáti střel kapituloval jen dvakrát.

Dokonale neprůstřelný byl ruský brankář při nájezdech, postupně proti němu neuspěli Vrána, Kubalík, Kovář a Hronek. Zato technicky  vyspělí ruští  hráči z prvních tří sérií byli dvakrát úspěšní a po selhání Hronka se nemuselo v nájezdech dál pokračovat.

Ve srovnání se zápasem ve skupině B, který naši s Rusy prohráli po matné hře 0:3, tentokrát to byli oni, kteří  často otupovali rychlé akce  Čechů a sami udávali tempo.  Od brankáře Hrubce, který dostal šanci místo Bartošáka a nemocného Francouze, si každý obránce i útočník  sáhl na dno svých sil, tentokrát jsme neměli vyloženou slabinu. Bohužel jen nenašli účinný recept na rozložitého Vasilevského, kterého byla doslova plná branka, zejména při nájezdech.  A tak na naše  hráče zbyla nepopulární bramborová medaile.

Česko – Rusko 2:3 po nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky: 14. min. Řepík (Sklenička, Rutta) – 19. Kubalík ( Kovář, Gulaš) – 13. Grigorenko ( Sergačov), 21. Anisimov (Gusev), rozhodující nájezd proměnil Kovalčuk. Rozhodčí:  Gouin (Kanada), Kaukokori (Finsko) – Malmqvist (Švédsko), Oliver (USA).  Vyloučení:  2:1, bez využití. Diváci: 9 085 (vyprodáno).

Česko: Hrubec- – Rutta, Sklenička, Gudas, Kolář, Hronek, Musil, Zámorský – Řepík, T. Zohorna, H. Zohorna -.  Gulaš, Kovář, Kubalík –  Voráček, Simon, Frolík – Palát, Faksa, Jaškin – Vrána. Trenéři: Říha, Reichel, Mlejnek.

Rusko: Vasilevskij –  Orlov, Zajcev, Gavrikov,  Sergačov, Chafizullin, Zadorov, Zub – Dadonov, Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin –  Kučerov, Anisimov,Husev –  Plotnikov, Andronov, Kovalčuk – Barabanov. Trenéři: Vorobjev, Žannov, Gatiatullin, Kudašov.

Čtsa, audio, ph, kc, foto. www.ceskyhokej.cz   

Napsat komentář