V semifinále lekce Kanaďanů z efektivity!

Neuplynula ani polovina utkání a naši hokejisté prohrávali v semifinále mistrovství světa s Kanaďany 0:3. A pak by se musel stát  zázrak, aby nastal v utkání zvrat. Nestalo se tak a český tým  podlehl 1:5 a  v neděli se pokusí o reparát proti Rusku v zápase o třetí místo a bronz.

V sobotu večer zvítězili Kanaďané přesvědčivě protože  dokonale těžili z našich chyb a  s neuvěřitelnou lehkostí stříleli góly. Naopak zakončování našich akcí chyběla přesnost a také potřebná agresivita před Murrayovou brankou. Špatné byly i přesilovky, které  jsme měli  v prvních dvou třetinách tři, zatímco soupeř ani jedinou.

Efektivita střelby byla zcela na straně Kanaďanů, do úspěšného zakončování se dostávali  často i jejich pohybliví obránci, autoři dvou gólů. Výmluvná jsou fakta: Kanaďané ze třiceti střel měli pět úspěšných, naši na jediný gól za  stavu 5:0 potřebovali  jednačtyřicet střel!  A zvlášť markantní produktivita vítězů byla ve třetí třetině, kdy  dali dva góly z osmi pokusů.

V  nepovedeném zápase je těžké někoho chválit. Svůj den neměl ani obvykle spolehlivý brankář Bartošák, kterého po třetím gólu střídal Francouz.  Prostě v sobotu večer zbyly jen vzpomínky na pěkné hokejové momenty ze skupiny a čtvrtfinále proti Němcům, tentokrát to byl jen odvar schopností českého týmu.

Trenér Řípa, Řepík, Voráček po utkání:

Kanada – Česko 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 6. min. Stone (Stecher), 21. Nurse (Couturier), 26. Dubois (Marchessaullt, Stone), 47. Turris (Mantha), 53. Chabot (Henrique, D.Strome) – 54. T. Zohorna. Rozhodčí:  Kauko (Finsko), Tafts (USA) –  Lazerev (Rusko), Sormunen (Finsko). Vyloučení: 6:3, bez využití. Diváci: 9 085 (vyprodáno).

Kanada: Murray – Severson, Nurse, Stecher, Chabot, Theodore, Fabbro, Myers – Stone, Dubois, Marchessault – Reinhart, Couturier, Cirelli – Mantha, Turris, McCann – Joseph, D.Strome, Henrique – Jost. Trenéři:  Vigneault, Muller, Ruff.

Česko: Bartošák (26. Francouz) –  Hronek, Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Zámorský – Voráček, Simon, Frolík – Palát, Faksa, Jaškin – Gulaš, Kovář, Kubalík – Řepkík, T. Zohorna, Vrána – H. Zohorna. Trenéři: Říha,  Reichel, Mlejnek.

ČTSA, audio, (ph), kc, www.ceskyhokej.cz

Napsat komentář