Marek Suchý v Basileji končí!

Fotbalový klub FC Basilej dnes zveřejnil informaci, že kapitán týmu Marek Suchý nevyužil nabízené možnosti prodloužení smlouvy a ve švýcarském klubu po 5,5 letech skončí. Klub Markovi za jeho služby slavnostně poděkuje při sobotním závěrečném zápasu sezony. Vyjádření Marka a Viktora Koláře ze zastupující agentury Sport Invest přikládám níže.

MAREK SUCHÝ

Jsem klubu vděčný za více než 5 nádherných let, které jsem zde mohl strávit. Vážím si také nabídky na prodloužení kontraktu, který mi Basilej předložila.  I díky vynucené podzimní pauze jsem měl dostatek času přemýšlet, zvážit své další kroky s ohledem na sportovní kariéru i rodinu. Rozhodnutí opustit Basilej se nerodilo lehce, ale jsem přesvědčen o tom, že přichází ve správný čas. Rád bych si vyzkoušel novou sportovní výzvu, zároveň sobě i rodině zajistil další kulturní a životní zkušenosti v nové zemi. Basilej pro mě nicméně zůstane druhým domovem. Vyrůstají zde mé děti, s rodinou jsme poznali spoustu skvělých lidí a celoživotních přátel. S klubem jsme zažili mnohé nezapomenutelné zápasy a velká vítězství, možnost nosit kapitánskou pásku pro mě bylo v každém zápase obrovskou ctí. Jsem šťastný, že závěr mého angažmá je spojen se ziskem další trofeje. Všem děkuji – za šanci, přátelství i férový postoj v řešení mé budoucnosti.

VIKTOR KOLÁŘ

Marek se během angažmá v Basileji zařadil mezi klubové legendy, skvělé vztahy ho pojí se spoluhráči, fanoušky i klubovým vedením. I díky tomu přijala Basilej s pochopením fakt, že Marek chce vyzkoušet další kariérní krok, a nepodepíše tak nabídnuté prodloužení působení v Basileji. Marek prokázal již na dvou zahraničních angažmá své kvality, více než 300 ligových duelů a desítky zápasů v evropských pohárech z něj dělají jednoho z nejspolehlivějších a nejvytíženějších českých fotbalistů poslední dekády. V zimě se dokázal bleskově vrátit po prvním vážnějším zranění jeho kariéry a fotbal je pro něj nadále hnacím motorem. Fakt, že v touze po dalším sportovním vývoji dobrovolně opouští jistotu kontraktu v Basileji, mluví sám za sebe. My v tuto chvíli jednáme o angažmá v jedné z pěti nejlepších soutěží světa, jasno by mělo být v řádu nejbližších týdnů.

Pavel Pillár, Ředitel komunikace, Sport – Invest,