Věříme, že prohru doma napravíme!

Odvetné utkání finálové nadstavbové skupiny české FORTUNA:LIGY o Evropu FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín se hraje v pátek 24. května 2019 od 18:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Z devatenácti dosavadních vzájemných prvoligových duelů Boleslav vyhrála jedenáctkrát, prohrála šestkrát a nerozhodně se hrálo dvakrát. Při souhrnném skóre 34:19 v boleslavský prospěch činí střelecký průměr 2,789 gólu na utkání.

Nejčastějším výsledkem v ligových utkáních Boleslavi se Zlínem je vítězství 2:0. Skončilo tak šest vzájemných duelů. Boleslav tímto výsledkem vyhrála dvakrát doma a třikrát na zlínské Letné, naopak Zlín tímto poměrem vyhrál jedno domácí utkání. Z nejtěsnější výhry 1:0, kterou skončily čtyři zápasy, se dvakrát radoval Zlín vždy na boleslavském hřišti a dvakrát Boleslav, jednou ve Zlíně a jednou doma.

Z devíti prvoligových zápasů hraných na mladoboleslavském trávníku vyhrála domácí Boleslav pětkrát a hostující Zlín třikrát, pouze jednou se dohrálo bez vítěze. Souhrnné skóre je 15:7 v boleslavský prospěch.

V dosud sehraných třiatřiceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 62 gólů, o které se podělilo třináct boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 27 – Nikolay Komlichenko, 8 – Tomáš Přikryl, 6 – Ladislav Takács, 5 – Muris Mešanovič, 4 – Tomáš Ladra, 3 – Marek Matějovský, 2 – Petr Mareš, 1 – Pavel Bucha, Adnan Džafič (v zimě se vrátil z hostování do Zlína), Lukáš Hůlka (v zimě přestoupil do Bohemians), Antonín Křapka, Tiemoko Konaté (v zimě ukončil smlouvu), Dominik Mašek a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před odvetou finále se Zlínem

„První finále se nám nepovedlo podle představ, věřím však, že doma prohru ve Zlíně napravíme,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro odvetu finále se Zlínem

Obránce Jakub Klíma zlomenina kotníku z utkání 30. ligového kola

Čtsa, Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář