Němcům pět gólů a vzhůru do semifinále!

Po čtyřech letech postoupili naši hokejisté na světovém šampionátu do semifinále. Ve čtvrtek večer udolali houževnaté Němce 5:1 a postoupili do závěrečných bojů o medaile.

Po dvě třetiny to bylo pro české mužstvo velice složité. Němci důkladně  atakovali po  celém hřišti, nedělali chyby a do našich řad se vkládala nervozita.  Uklidnění měla přinést první branka Kováře ve 34. minutě. Nepřinesla a po nešťastném zásahu jinak výborného Bartošáka soupeř přišel snadno k  vyrovnávací  gól.

V poslední třetině rozhodli naši o vítězství proto, že zlepšili herní projev, z obrany se nahrávalo rychle přes střední pásmo a to na Němce platilo.  Průnik prvního útoku, zakončený gólem Voráčka byl předehrou k úspěchu.  Němci se pak vrhli do útoku, zejména Draisaitl, který střídal ve dvou útocích a byl hrozbou. Avšak naši výtečně bránili a Bartošík  už byl neprůstřelný. Z defenzívy přišel bleskový výpad Kubalíka zakončený nechytatelnou střelou pod  tyčku – 3:1.

Potom  už to byla hokejová óda na radost. Po chybě brankáře Grubauera se  dostal k laciném úspěchu  Flaksa, pro něhož to byla první branka na mistrovství. Po vyloučení  Jaškina, necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny,  chtěli Němci s výsledkem ještě něco udělat. Ale v power play šesti proti čtyřem se jim nedařilo, naopak naši  stříleli na opuštěnou branku  a čtvrtá střela z hole Kováře se ujala. Nakonec přesvědčivé vítězství a velká radost.

Ovšem v semifinále nás čeká soupeř mnohem silnější, než byli Němci.  Kanaďané ukázali kvalitu  a nesmírné úsilí až do posledních vteřin boje se Švýcary, kdy vyrovnávacím gólem odvrátli prohru.

Česko – Německo 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Branky: 34. Kovář, 45. Voráček (Simon), 52. Kubalík (Kovář. Hronek), 54. Palát (Kolář), 60. Kovář (Moravčík) – 38. Mauerer. Rozhodčí: Ohlund (Švédsko), Tufte (USA) – Goljak (Bělorusko), Nikolainen (Finsko). Vyloučení 3:3, bez využití. Diváci: 9 085

Česko: Bartošák – Hronek, Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Sklenička – Voráček, Simon, Frolík –  Chytil, Faksa, Jaškin – Gulaš, Kobář, Kubalík –  Řepík, T. Zohorna, Palát – od 21. H. Zohorna. Trenéři: Říha, Reichel, Mlejnek.

Německo: Grubauer – M. Müller, Holzer, Seidenberg, Seider, J. Müller, Nowak, Reul – Hager, Draisail, Ehliz – Eisenschmid, Michaelis, Plachta – Mauer,Kahun, Tiffels – Pfoederl, Noebels, Loibl – Fauser. Trenéři: Söderholm, Murphy, Dallaire.