Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 23. 5. 2019

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Antonín Buček (1.SC Znojmo),

Pavel Čavoš (SK Dynamo České Budějovice),

Martin Chlumecký (FC Vysočina Jihlava),

Mohamed Tijani (FC Vysočina Jihlava),

Ondřej Novotný (FC Sellier & Bellot Vlašim)

Jan Fortelný (FC Sellier & Bellot Vlašim).

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 2xŽK během nadstavbové části FINÁLE FORTUNA:LIGY:

FORTUNA:LIGA

Tomáš Hořava (FC Viktoria Plzeň),

Radim Řezník (FC Viktoria Plzeň),

Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň),

Petar Musa (FC Slovan Liberec),

Tomáš Smola (Slezský FC Opava).

3. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráčům za 8xŽK:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Imrich Bedecs (FK FOTBAL Třinec),

Michal Leibl (FC Hradec Králové).

4.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:LIGA

David Hovorka (FK Jablonec) – ČK,

Daniel Souček (FK Dukla Praha) – ČK.

Juniorská liga

Tomáš Jonáš (AC Sparta Praha) – ČK.

5. Na základě opodstatněného protestu klubu 1. FK Příbram Disciplinární komise zastavila disciplinární řízení s hráčem Karlem Soldátem, který dle vyjádření Komise rozhodčích FAČR obdržel neprávem druhou žlutou kartu v utkání proti Slezský FC Opava.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „K přestupku v dané situaci reálně vůbec nedošlo, protože podle Komise rozhodčích měl správně být naopak nařízený pokutový kop, a jednalo se tedy o zjevnou chybu rozhodčího. Podobně jako v případě s Josefem Hušbauerem při nedávném derby proto Disciplinární komise přistoupila ke zrušení druhého napomenutí a současně udělené červené karty.

Jednalo se o jiný případ než v minulosti například u hráče Falty, kdy se hráč porušení pravidel v utkání dopustil a rozhodčí pouze nesprávně rozhodl o formě osobního trestu. Takové situace disciplinárka neposuzuje a rozhodnutí na hrací ploše nepřehodnocuje.

6. Disciplinární komise potrestala trenéra brankářů 1. FK Příbram Romana Pavlíka za nesportovní chování po skončení utkání proti Slezský FC Opava (vhození plastové láhve směrem ke své střídačce a nevhodná gestikulace směrem k divákům) peněžitou pokutou ve výši 15 tisíc korun.

7. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, vhazování předmětů na hrací plochu a napadení delegované osoby) ve finálovém utkání MOL Cupu proti SK Slavia Praha.

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu) ve finálovém utkání MOL Cupu proti FC Baník Ostrava.

9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FK Jablonec.

10. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Slezský FC Opava za porušení povinností pořádajícího klubu (výtržnosti fanoušků) v utkání proti 1. FK Příbram.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka k vyloučení Milana Baroše ve finálovém utkání MOL Cupu:

„Hráč Baníku Milan Baroš má díky rozhodnutí na hrací ploše v podobě udělené červené karty automaticky zastavenou závodní činnost. Disciplinární komise však nemohla na dnešním zasedání rozhodnout, protože zástupci klubu sdělili, že vážně zvažují podání protestu, na který mají čas do pátečního poledne. Disciplinární komise je připravena rozhodnout i formou per rollam bezprostředně poté, co bude o případném protestu rozhodnuto nebo nebude-li nakonec podán.“

11. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 30. 5. 2019 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE

Napsat komentář