Osm gólů také Rakušanům!

Stejně jako Italům tak i Rakušanům v nedělním  utkání našich hokejistů na  světovém  šampionátu v Bratislavě nastříleli osm gólů. Před večerním  soubojem Rusů se Švýcary se posunuli aspoň na pár hodin do čela skupiny B.

Zatímco v zápasech před mistrovstvím  rakouští hráči prohrávali s našimi borci minimálním rozdílem, tentokrát to byla jen otázkou skóre. A vůbec nemohlo dojít k situaci jako na minulém šampionátu, kdy náš tým vedl už 4:1 a  nakonec musel bránit těsné jednobrankové vítězství.

Ve vyprodané bratislavské hale si většina našich reprezentantů zastřílela podle libosti a byly minuty, kdy se Rakušané vůbec nedostali ze svého obranného pásma. Když ve druhé třetině naši dvakrát využili přesilovku pěti proti třem, měli situaci zcela na svých hokejkách. Ve třetí třetině to byla chvílemi exhibice,  se střeleckými hody. Tři góly  do rakouské sítě padly v rozpětí necelých čtyř minut.

Rakušané, kteří podle losu nastupovali jako domácí, přestože měli osmkrát výhodu přesilové hry, jednou i po dvojnásobném vyloučení našich (metr rozhodčích byl až nepochopitelně přísný)  při největším úsilí a snaze se neprosadili,  Francouz  si s šestnácti střelami vždy poradil. Byla to už druhá vychytaná nula v Bratislavě. Trenéři měli při hladkém průběhu zkoušet   varianty ve druhém a čtvrtém útoku, aby na poslední zápas ve skupině se Švýcarskem, určující, zda zůstaneme na čtvrtfinále v Bratislavě, nebo se přesuneme do Košic.

Rakousko – Česko 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Branky: 7. min. Faksa ( Kolář, Gudas), 15. Kubalík (Gudas),  21. Simon ( Voráček, Hronek),  31. Řepík (Faksa, Kubalík), 31. Frolík (Gulaš, Hronek), 43. Řepík (Kubalík, Kolář), 45. Kolář (Voráček, Frolík). 46. Vrána (Jaškin, Faksa). Rozhodčí:  Rantala (Finsko.),  Sidorenko (Bělorusko) –  Jansen (Dánsko), Mc Crank (Kanada). Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. Diváci: 9 072 (vyprodáno).

Rakousko: Herzog – Schlacher, Pallestrang,  Schumnig, Unterweger, Peter, Strong –  Haudum,  Herburger, T. Raffl –  Zwenger, Rauchenwald, Hofer –  Ganahl, Hundertpfund , Baumgartner –  Obrist, Cijan.

Česko: Francouz –  Hronek, Musil, Rutta, Gudas, Kolář,Zámorský –  Voráček, Simon, Frolík – Vrána, Faksa, Jaškin – Gulaš, Jan Kovář, Kubalík – Řepík, T. Zohorna, Palát – H. Zohorna. Trenér: Říha.