Nejdřív průšvih s Lotyšskem pak rychlý obrat s šesti góly!

Hokejisté Lotyšska už mnoho let bývají na mistrovství  světa nepříjemnými soupeři. Nejinak tomu  bylo v Bratislavě. Po  prohrané první třetině 0:2 přišel zvrat a vítězství našeho týmu 6:3.

Dvě proměněné přesilovky Lotyšů  během sedmi minut přivedly naše hráče z rovnováhy. První třetina byla třetinou hrůzy. V přestávce  si naši hráči  všechno vyříkali a hlavně trenér Říha jim dal, co proto a pak v dalším průběhu utkání už to bylo v naší režii. Výtečná byla druhá třetina, ve které jsme dali čtyři branky a konečně i jednu z přesilovky, ale to hrál soupeř 5 minut ve čtyřech.

V poslední dvacetiminutovce přišli Lotyši s odvoláním brankáře 5:30 minuty  před jejím závěrem, kdy byl vyloučen Moravčík. Power play sehráli výborně a ukázali našim, jak se má hrát v početní převaze. Dali z  přesilovek všechny góly. Ale soupeř ukázal i své špatné stránky, neurvalé  zákroky jim vynesly dva pětiminutové tresty.

Je třeba pochválit kapitána týmu Voráčka. Byl to on, kdo zavelel k velkému obratu. Byl to jeho zápas, radost z narození syna vyjádřil dvěma góly a dvěma asistencemi. A vůbec Voráčkovy spoluhráči v prvním útoku odvedli dobrou hru, stejně jako Kovářova řada, z obránců především Hronek, který se opět vyznamenal  střelecky. Některým našim hráčů je třeba vytknout  některé zbytečné fauly, zejména Moravčíkovi, který mužstvo oslabil dvakrát.

Bylo to důležité vítězství  pro postup do čtvrtfinále, neboť v případě nezdaru by  český tým nemusel být mezi čtyřmi postupujícími!  Ze zbývajících tří soupeřů ve skupině B by mělo být nejtěžším  soupeřem Švýcarsko, které je stejně jako Rusko bez ztráty bodu.

Česko – Lotyšsko 6:3 (0:2, 4:0, 2:1)

Branky – nahrávky: 26. Hronek, 32. Jan Kovář (Palát, Zámorský), 38. Voráček (Simon, Hronek), 39. J. Vrána (Faksa, Gudas), 46. Simon (Voráček, Frolík), 59. Voráček (Frolík, Simon) – 7. Indrašis (Darzinš, Cibulskis), 14. Darzinš (Balcers, Cibulskis), 56. Darzinš (Cibulskis). Rozhodčí: Gouin (CAN), Tufts (USA) – Golyak (BLR), Oliver (USA). Vyloučení: 7:6, Bičevskis a Darzinš 5 minut, do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 9 084.

Česko: Bartošák – Hronek, Musil, Rutta, Moracčík, Gudas, Kolář, Zámorský, Sklenička – Voráček, Simon, Frolík –  Vrána, Faksa, Palát –   Repík, Jan Kovář, Kubalík – H.Zohorna, T. Zohorna, Jaškin. Trenér: Říha.

Lotyšsko: Merzlikins – Sotnieks, Freibergs, Cibulskis, A. Kulda, Balinskis, Galvinš – Darzinš, Rihards Bukarts, Indrašis – Balcers, Blugers, Meija – Roberts Bukarts, Keninš, Batna – Dzierkals, Gegeris, Bičevskis. Trenéři: Hartley, Abols, Cloutier.

Program české reprezentace na MS:

Pátek 17. května:

20:15 Česko – Itálie

Neděle 19. května:

16:15 Rakousko – Česko

Úterý 21. května:

12:15 Česko – Švýcarsko

Čtsa, ph., foto: www.ceskyhokej.cz

Napsat komentář