Kdo se dostane v této fázi soutěže dál!

Úvodní utkání finále nadstavbové skupiny české FORTUNA:LIGY o Evropu FC Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav se hraje v pátek 17. května 2019 od 18:00 hodin na zlínské Letné. Odveta se hraje o týden později v Mladé Boleslavi.

Z osmnácti dosavadních vzájemných prvoligových duelů Boleslav vyhrála jedenáctkrát, prohrála pětkrát a nerozhodně se hrálo dvakrát. Při souhrnném skóre 33:16 v boleslavský prospěch činí střelecký průměr 2,72 gólu na utkání.

Nejčastějším výsledkem v ligových utkáních Boleslavi se Zlínem je vítězství 2:0. Skončilo tak šest vzájemných duelů. Boleslav tímto výsledkem vyhrála dvakrát doma a třikrát na zlínské Letné, naopak Zlín tímto poměrem vyhrál jedno domácí utkání. Z nejtěsnější výhry 1:0, kterou skončily čtyři zápasy, se dvakrát radoval Zlín vždy na boleslavském hřišti a dvakrát Boleslav, jednou ve Zlíně a jednou doma.

Z devíti vzájemných ligových utkání hraných ve Zlíně vyhrála Boleslav šestkrát, jednou remizovala a jen dvakrát prohrála, naposledy v sobotu 21. července 2018, kdy po hodině hry vedla o dva góly a přesto nakonec odjela bez jediného bodu po prohře 2:3.

V dosud sehraných dvaatřiceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 61 gólů, o které se podělilo třináct boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 27 – Nikolay Komlichenko, 8 – Tomáš Přikryl, 6 – Ladislav Takács, 4 – Tomáš Ladra, Muris Mešanovič, 3 – Marek Matějovský, 2 – Petr Mareš, 1 – Pavel Bucha, Adnan Džafič (v zimě se vrátil z hostování do Zlína), Lukáš Hůlka (v zimě přestoupil do Bohemians), Antonín Křapka, Tiemoko Konaté (v zimě ukončil smlouvu), Dominik Mašek a do vlastní branky karvinský Janeček.

V nadstavbových zápasech, do kterých se nepřenáší žlutá napomenutí ze základní soutěže, hrozí hráčům disciplinární trest zastavením činnosti po obdržení už druhé žluté karty. Z prvního semifinálového duelu v Teplicích má jedno žluté napomenutí mladoboleslavská trojice Šeda, Hájek a Bucha.

Trenér Jozef Weber před Zlínem

„Kdo se dostane v této fázi soutěže dál, je kvalitním týmem a Zlín bude hodně nebezpečným a náročným soupeřem,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání ve Zlíně

Obránce Jakub Klíma zlomenina kotníku z utkání 30. ligového kola

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace,

Web: www.fkmb.cz

Napsat komentář