Příliš velký respekt vedl k prohře s Rusy 0:3!

O síle ruského týmu se naši hokejisté přesvědčili už v brněnském turnaji, kde prohráli 1:4. Tentokrát na mistrovství světa v Bratislavě opět až příliš hladce prohráli po výkonu, který jistě nikdo z expertů i fanoušků po vítězstvích nad Nory a zejména Švédskem nečekal.

Kvalita ruských hvězd, především Ovečkina, Malkina, Kučerova, Anisimova, Kuzněcova, vysoko přečnívala nad našimi  hráči, zejména ve srovnání  s těmi, kteří hrají NHL. Jediný kdo zopakoval výkon z utkání se Švédy byl novopečený otec, brankář Bartošák.

Teprve v závěru druhé a třetí třetiny měla hra  českého týmu patřičný říz, ale chybělo to nejdůležitější, gól. Ovšem ve dvou případech měl vynikající gólman, dlouhán Vasilevskij štěstí, když střely Vrány a T. Zohorny zastavila tyč.

Za soupeři zaostávali naši v rychlosti, souhře, spolupráci obránců s útočníky, při vhazování a především v zakončování. Místo pohotové střelby často se příliš kombinovalo,  markantní to bylo hlavně při pěti přesilovkách. Ty  jsou velkou slabinou. Mohly by se zlepšit aspoň v jedné formaci nečekaným příjezdem Gulaše, který s  Kubalíkem a zejména s Janem Kovářem mohl navázat na úspěšnou spolupráci v plzeňském týmu.

Nyní má český tým dva dny odpočinku. Tedy rychle na chmury po zápase s Rusy zapomenout a připravit  se dobře na čtvrteční zápas s Lotyšskem, které dokáže být každému favoritu nebezpečné. 

Česko – Rusko  0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 14. min. Andronov, 33. Gusev, 60. Zajcev. Vyloučení: 3:5, navíc Hronek 10 min., bez využití. Rozhodčí: Iverson (Kan.), Staňo ( SR) –  Sormunen (Fin.), Vanoostten (Kan.) 

Česko: Bartošák – Hronek, Kolář, Rutta, Moravčík, Gudas, Sklenička, Musil –  Voráček, Simon, Frolík – Vrána, Chytil, Palát –  Repík, Jan Kovář, Kubalík ¨H. Zohorna, Jaškin, T. Zohorna.

Rusko: Vasilevskij –  Sergačov, Něstěrov, Zajcev, Orlov,  Gavrikov, Chafizullin, Zadorov – Dadonov, Malkin, M. Grigorenko –  Barabanov, Kuzněcov, Ovečkin  – Kučerov, Anisimov ,Gusev – Tělegin, Andronov, Kovalčuk (od 21.min). Kaprizov.

ČTSA (ph), foto: www.ceskyhokej.cz

Napsat komentář