Na odvetu se připravujeme pečlivě!

Odvetné utkání semifinále nadstavbové skupiny české FORTUNA:LIGY o Evropu FK Mladá Boleslav – FK Teplice se hraje v neděli 12. května 2019 od 15:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Z dosavadních jedenatřiceti vzájemných prvoligových střetnutí Boleslav nad Teplicemi vyhrála třináctkrát (šestkrát doma a sedmkrát venku). Teplice porazily Boleslav sedmkrát. Nerozhodně skončilo jedenáct utkání a z nich dvě bez jediného vstřeleného gólu. Celkové skóre 47:38 (průměr 2,74 gólu na zápas) v boleslavský prospěch výrazně ovlivňuje rekordní výhra v nadstavbovém semifinále ligového ročníku 2018-19.

Nejčastějším výsledkem byla remíza 1:1, skončilo tak šest vzájemných zápasů (třikrát v Teplicích a třikrát v Boleslavi). Druhým nejčastějším výsledkem byla těsná výhra 1:0 v pěti vzájemných ligových duelech. Radost z ní měla Boleslav dvakrát (jednou doma a jednou venku) a Teplice třikrát (jednou doma a dvakrát venku).

Boleslav na domácím hřišti z patnácti utkání porazila Teplice jenom pětkrát, remizovala s nimi šestkrát a prohrála čtyřikrát při nerozhodném skóre 19:19.

V posledních čtyřech zápasech Boleslavi proti Teplicím (dvou remízách a dvou boleslavských výhrách) vždy za boleslavský tým skóroval Nikolay Komlichenko, a to celkem pětkrát.

V nadstavbových zápasech, do kterých se nepřenáší žlutá napomenutí ze základní soutěže, hrozí hráčům disciplinární tresty zastavením činnosti po obdržení druhé žluté karty. V semifinálové odvetě FK Mladá Boleslav – FK Teplice se proto musí mít na pozoru napomínaní z prvního semifinále boleslavský brankář Šeda i jeho dva spoluhráči Bucha a Hájek.

Trenér Jozef Weber před Teplicemi

„I po mimořádně zdařilém prvním semifinále se na odvetu připravujeme pečlivě se záměrem odehrát ji v maximálním soustředění a nasazení bez sebemenšího podcenění soupeře,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání s Teplicemi

Obránce Jakub Klíma zlomenina kotníku z utkání 30. ligového kola.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace.

Čtsa,

Napsat komentář