OK FAČR na základě žádosti Policie ČR odložila vykonatelnost trestu pro Slavii!

Na základě žádosti Policie České republiky dnes Odvolací komise FAČR rozhodla o zrušení vykonatelnosti trestu, který klubu SK Slavia udělila Disciplinární komise LFA. Ta Slavii potrestala za porušení povinností pořádajícího klubu v semifinále MOL Cupu pokutou 100 tisíc korun a dále uzavřením sektorů 106 až 110 (Tribuna Sever) na dvě domácí soutěžní utkání.

„Policie České republiky opakovaně kvůli bezpečnosti Fotbalovou asociaci ČR požádala o zrušení vykonatelnosti rozhodnutí Disciplinární komise LFA, stejně jako SK Slavia Praha. Těmto žádostem jsem na základě pečlivé analýzy nakonec vyhověl. Bezpečnost na stadionech i jeho okolí by pro nás měla být prioritou číslo jedna a proto nebylo možné důvodné žádosti Police České republiky přehlížet. Předpokládám, že ve věci samé Odvolací komise FAČR rozhodne během následujícího týdne“ dodává k celé věci předseda OK FAČR Jan Lego.

Na nejbližší soutěžní utkání tak bude mít Slavia proti Plzni dne 12.5.2019 možnost využít tradičně pro své fanoušky také sektory 106 až 110.

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace,

Fotbalová asociace České republiky

Napsat komentář