MS v para hokeji v Ostravě sklidilo obrovský úspěch!

ČEŠI ČTVRTÍ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI

Světový šampionát v para hokeji uspořádala Ostrava. Vítkovickou arénu během jednoho hracího týdne navštívilo více než 45 000 fanoušků. Česká reprezentace byla blízko k zisku medaile, nakonec ale skončila čtvrtá. Vítězství vybojovali para hokejisté Spojených států amerických. 

Sportovní dny Paralympijské výzvy Sazka Olympijského víceboje proběhly na základních školách v Brně, v Rožmitále pod Třemšínem a v Lanškrouně. Plavec Arnošt Petráček zažil povedený měsíc, ze závodů Světového poháru v Glasgow přivezl dvě zlaté medaile. Mírným překvapením skončilo mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů.

Roman Lupoměnský získal významné ocenění za svoji dobrovolnickou činnost v oblasti sportu osob se sluchovým postižením a Jan Tománek bojoval s náročnou tratí i se zákeřnou nemocí na závodech ve Španělsku. Atleti přivezli z Maroka několik medailí a došlo i na přepisování českých historických tabulek.

Medal ceremony

 ZLATO Z HISTORICKÉHO MS PRO AMERIČANY

Mistrovství světa v para hokeji skončilo jednoznačným úspěchem, i když se domácím sportovcům nepodařilo získat vysněnou medaili. Rekordní počet fanoušků – dohromady více než 45 000 – sledovalo v průběhu jednoho týdne ty nejlepší světové hráče asi nejpopulárnějšího sportu handicapovaných. Ani paralympijské turnaje nebyly v minulosti tak divácky úspěšné.

Stejně jako před deseti lety se para hokejistům Spojených států amerických povedlo opanovat světový šampionát na české půdě. Vítězové posledních paralympijských her přetlačili ve finále ostravského turnaje Kanadu 3:2 v prodloužení. Bronz si v souboji s výběrem trenéra Jiřího Břízy vybojoval celek Jižní Koreje.

Český paraolympijský sport kalendář,

Napsat komentář