Povedená Jarní Premiéra na Rozkoši!

68 Optimistů a 10 lodí třídy 420 se v sobotu 4. 5. postavilo na start Českého poháru na Rozkoši. Zima a v neděli i silný vítr řádně prověřily připravenost našich nejmenších závodníků.

V sobotu se odjely čtyři rozjížďky v jižním větru o síle 3–6 m/s. V neděli se pořádně ochladilo, severní vítr přidal na síle (6–8 m/s), a tak byly tři rozjížďky pro děti těžkou zkouškou, zvlášť pro ty nejmenší… Děti z SPS, které mají za sebou již několik soustředění a závodů na moři, si s podmínkami poradily hravě a předvedly mnoho zajímavých soubojů. Zvítězil Adam Jaroš (MYK), před Lukášem Krausem (JK Česká Lípa) a Vojtěchem Tlapákem (SK Štětí). Čtvrtá byla první dívka – Kristýna Flosmanová (TJ Jiskra Třeboň).

I pro mladé závodníky třídy 420, které se v posledních dvou letech rekrutovali z řad Optimistů a Cadetů, to nebylo jednoduché. Zvítězila posádka Lukáš Wehrenberg (YC Kladno) – Tobiáš Kraus (JK Česká Lípa), druhé byly sestry Zuzana a Eliška Vychovy (YC Neratovice) a třetí Aneta Páleníčková (YC CERE) a Klára Postránecká (YC Neratovice).

Výsledky zde: https://www.sailing.cz/noticeboard/191801

Foto Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

Napsat komentář