Dvě výhry Kotlářky nad Draky, další homeruny a těsné výsledky!

Dvě výhry Kotlářky nad Draky, statečný boj Tempa s Arrows, těsné výsledky zápasů Eagles vs. Hroši, homeruny, vítězné complete games, to vše bylo k vidění o dalším baseballovém víkendu. Počasí moc venkovnímu sportu nepřálo, ale hráči předvedli statečné výkony a diváci si určitě přišli na své. 

Technika Brno – Olympia Blansko 0:5, 6:7, 8:15
Ve čtvrtečním utkání, ve kterém byla Technika domácí, ale hrálo se v Blansku, využila Olympie slabšího startu mladého nadhazovače Techniky Vojtěcha Bláhy a hned v úvodu zápasu získala 3 body. Ve druhé směně Bláhu vystřídal Japonec Seko a až do 8.směny držel čisté konto. Jeho kolegům v útoku se ale na Štěpána Havlíčka nevedlo, a tak mohl blanenský nadhazovač slavit vítězný complete game: „Zápas byl dobrý, na začátku jsme dali tři body, pak jsme sice 5 směn neskórovali, ale nakonec jsme to zvládli a mně se podařilo zápas bez bodu zavrít. Důležité bylo, že jsme ukázali, že umíme vyhrát. Série s Technikou je pro nás hodně důležitá Nebáli jsme se toho po šesti porážkách v řadě, doufám, že nás to nakopne a budeme mít vítěznou nitku.“

Druhou výhru v sérii získala Olympie až po velkém boji. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, a nakonec byli šťastnější domácí hráči. A Technika tak opět, stejně jako v zápasech s Tempem, těsně prohrála. Tři hity ze 4 startů trefili domácí Lakmeche a hostující Kelar. Technika Olympii přepálila, ale stále má na svém kontě pouze 2 výhry.

A zůstalo tak i po třetím duelu těchto soupeřů. Technika šla do vedení a dokázala vyrovnat čtyřbodový náskok Olympie, ale pak jí nevyšly dvě poslední směny a připsala si tak další porážku. K úspěchu nepomohly ani 3 hity z pěti startů Gottschalla a prostřídání celkem 5 nadhazovačů. Lukáš Řehůšek, odpálil první exl homerun za dva body: „Odpal to byl nádherný, ale skřípl se mi při něm sval, a tak už jsem bohužel nemohl zápas dochytat. Zvítězili jsme skoro o rozdíl a myslím, že si to všichni užili.“ 

Skokani Olomouc – Třebíč Nuclears 4:7, 6:12, zrušeno
V úvodním pátečním duelu drželi první tři směny startující nadhazovači Justin Woods a Lukáš Hlouch pálkaře na uzdě. Jako první se pro body dostali domácí Skokani  – hity Woodse, Vojáka, Sovy a Lázníčka přinesli olomouckým hned tří. Odpověď Nuclears ale byla důrazná. Triple s 2RBI Bridise a nezkrocený nadhoz znamenali srovnání na 3:3. Domácí ještě v dohrávce zabojovali, dostali se do těsného vedení, ale v konci zápasu už je Hlouch a následně Jose Flores k další radosti nepustili. Naopak Třebíč dokázala na dohazujícího Petra Mika skórovat 4x a odnesla si první výhru.
Úvod prvního sobotního zápasu byl hodně divoký, body padaly na obou stranách, po 3 směnách byl stav zápasu 7:5 pro Třebíč. Ta už si pak také vývoj utkání pohlídala a brala další výhru v sérii. Homeruny se blýskli Bridis a Gillespie, tři hity odpálil hostující Matěj Lázníček.
Druhý zápas byl rozehrán, ale nakonec musel být ve 4.směně zrušen. Náhradní termín zatím nebyl určen.

Draci Brno – Kotlářa Praha 3:6, 12:2, 11:12
První zápas začínali na kopci Petr Minařík a Jan Novák. Domácí šli do vedení po sebeobětovacím odpalu navrátilce Hubbarda, Kotlářka se osmělila hned vzápětí dvěma doběhy a šla do vedení. Třetí bod získala na divoký nadhoz Minaříka a čtvrtý po sebeobětovacím odpalu Rieggera. To už byl za Draky na prkně Martin Schneider. Draci snížili po sérii hitů v dohrávce 7. hry na 3:4, ale více jim Novák a posléze Daniel Padyšák nedovolili. Naopak Kotlářka přidala v posledním inningu na dva auty další dva body. Tři hity ze tří startů trefil Adam Hajtmar. Druhou prohru v sezóně hodnotil Hynek Čapka: „Nadhazovač Kotlářky odházel dobrý zápas, celou dobu nás držel. Zatlačili jsme na něj až v 7.směně, ale nestačilo to. Soupeř byl lepší, odpálil víc hitů. My jsme měli tvrdé odpaly, ale přímo na jejich polaře, kteří vše pochytali, a to nás stálo zápas. Zasloužená výhra Kotlářky.“

Draci vrátili páteční prohru Kotlářce na její půdě i s úroky. V nevlídnem počasí stačilo brněnskému týmu na výhru pouze 5 směn. Startující domácí Hutchings obdržel během tří směn celkem 5 bodů, včetně homerunu Wilsona a v průběhu 4. směny ho vystřídal David Komorous, který útočnému tlaku hostů nedokázala odolat. Zápas dohazoval Ercoli, který sice již žádné body nepustil, na lepší výsledek, ale tentokrát Kotlářka neměla. Jejich jedinými body byly homeruny Martina Mužíka a Jakuba Sládka, ostatní pálkaři se proti Furkovi a Husseymu neprosadili. Martin Červinka byl autorem 3 hitů ze 3 startů. Arnošt Nesňal: „Vzdávám hold všem hráčům a všem účastníkům tohoto zápasu, protože byla opravdu zima, déšť, nepříjemno, žádná radost. Děkuji hráčům Kotlářky, že upravili hřiště a mohli jsme zápas dohrát do konce. Ondřej Furko na kopci odházel 4 směny i za těchto nepříznivých podmínek.“

V neděli se již v Praze příroda trochu umoudřila a diváci tak mohli vidět krásný dramatický zápas bohatý na body, který nakonec rozhodl wolk-off homerun Daniela Vavruši. Zápas startovali Jackson Brebner a Michal Sobotka. První body přišly hned ve druhé měně, po které domácí těsně vedli. Ve 3.hry po chybách v domácí obraně a dvoubodových homerunech Hubbarda a Budské otočil vicemistr vývoj zápasu a ujal se vedení 7:3. Když pak hned v další hře přidal po double Červinky další body, došlo ke střídání domácího nadhozu. Brebnera vystřídal Jiří Vavruša. Jeho bratr Daniel pak vykřesal jiskru naděje v dohrávce svým sólo homerunem. Chyby ale přišly i na druhé straně, a tak po 5 směnách byl stav zápasu 6:10 v neprospěch domácích. Ty se do utkání vrátili v dohrávce 7.směny, kdy Sobotku vystřídal Hussey. Toho přivítal Mužík homerunem a další dobré odpaly znamenaly rázem 5 bodů a vedení Kotlářky těsně 11:10. V posledním inningu nejprve srovnal homerunem Jakub Hajtmar, následně nastoupil na kopec Daniel Padyšák a víc už soupeři nedovolil. Daniel Vavruša následně v dohrávce rozhodl o tom, že Kotlářka odejde z této série se 2 výhrami.

Arrows Ostrava – Tempo Praha 8:2, 9:0, 6:3
Tempo na půdě mistra statečně bojovalo, vypracovalo si dvoubodvý náskok, ale závěrečnému tlaku domácích jeho hráči neodolali. Pět bodů v 7. směně rozhodlo o výhře Arrows. Ti měli v útoku více ze hry, nasbírali 16 hitů, ale body zapsali až v závěru zápasu. Ondřej Satoria a Marek Minařík zahajovali toto utkání na nadhozu. Marek vydržel na kopci bez bodu 5 inningů, v 6.směně ale musel být po dvou bodech domácích vystřídán. David Nevěřil tentokrát pálkaře soupeře neudržel – tříbodový homerun Rubanowitez hned v začátku dohrávky 7.směny, letošní pátý homerun Terrella Joyce a další dobré odpaly, zlomily Tempu v závěru zápasu vaz. Joyce to měl v pátek 3 ze 3, Malík a Rubanowitz 3 z 5. Bratři Satoriové počastovali pálkaře Tempa celkem 8 SO, Minařík a Nevěřil celkem devíti.

V sobotním duelu byl jasným králem nadhazovač Wesley Roemer, který odházel celé utkání bez bodů a přidal k tomu 8 SO. O výhře domácícho týmu definitivně rozhodla 8.směna zakončená dvoubodovým homerunem Michaela Vykoukala. To už byl na nadhozu v dresu Tempa David Vohánka, který po 6 směnách střídal Andersona. Tři hity ze tří startů zapsal Jerry Lacayo, tři hity z pěti startů pak Terrell Joyce.

Nedělní zápas v Praze začínali na kopci Jake Rabinowitz a Boris Bokaj. Domácí si vypracovali lehký náskok díky homerunu Marka Minaříka a odpalu Lacaya, o který ale v polovině utkání přišli. V 5.směně ostravští naplnili mety a meta zdarma jim přinesla další bod, další přibyli po chybách domácí obrany. Naději na úpravu výsledku přinesla dohrávka 7.směny, do které nastoupil na nadhoz Christ Burkholder a Tempo získalo bod snižující stav utkání na 3:4. Dva doběhy v začátku poslední hry po odpalech Kovaly, Rubanowitze a Joyce, ale už byly pro dohrávku těžké sousto. Za domácí dohazoval zápas Peter Reyes, nováček Extraligy z USA.

Eagles Praha – Hroši Brno 4:3, 1:2, 9:1
Další dramatický páteční duel byl k vidění v pražské Krči. Na nadhozu začínali Tomáš Duffek a Svatoslav Kraut. Domácí začali bodem, ale Hroši vývoj zápasu otočili po hitech Izaakse a Ondráčka, a do poloviny 7.směny drželi vedení. Závěr utkání ale Eagles opět vyšel. Nejprve dostali v dohrávce 7.hry metu zdarma Pojer a Laube a hit Piazzy znamenal srovnání. V následující směně, již na Martina Kollára, poslal pro vítězný bod Jan Pojer Jana Uhlíka, který na metě vystřídal dalšího Jana Homolku. Duffek přidal svou letošní 4. výhru, na catcheru v dresu Hrochů opět hrál mladý Ondřej Kalandra.
Sobotní double v Brně zahájili na prkně Jason Jarvis a Steven Chambers. Jason nakonec vydržel celé utkání, ale tentokrát se z výhry radovali hráči soupeře. Homerun Tomáše Janouda přin2:1. Už podle výsledku je jasné, že hře dominovali nadhazovačli – Jarvis rozdal celkem 11 SO, Chambers a střídající Nathan Kuchta pak dohromady celkem 8.

Druhé sobotní utkání zvládl skvěle na kopci mladý Ondřej Hegr a zapsal si vítězný complete game: „Přes mokro, které bylo, mi to docela šlo. Nejtěžší určitě bylo, když jsem hned na začátku dostal standup triple a potom jsem to musel nějak vyřešit.“ Pomohli mu k tomu spoluhráči, kteří na 4 vystřídavší nadhazovače Hrochů odpálili 14 hitů, homeruny pak Piazza a Hejma (letos 6.). Pražský celek držel celý zápas vedení, čestný bod domácích zaznamenal v 8.směně Jakub Mánek po odpalu Martina Clause, první hit v Extralize odpálil hroší mladík Jakub Bílek. Pražský tým rovněž nasadil své mladé hráče – Podroužka, Uhlíka a Slabého (oba r. 2003). Marek Slabý trefil první hit v Extralize – a hned dvoubodový triple: „Snažil jsem se soustředit na dobrý švih, abych trefil správně míč. Na obsazené mety jsem si zkrátil pálku, šel na kontakt a povedlo se.“ Po třech hitech odpálili Piazza a Hejma.

Po další porci zápasů, jsou v popředí tabulky stále Draci a Arrows, na třetí místo se dostala Kotlářka. Na 6. postupujícím místě se momentálně hřejí Hroši Brno. Na baseball se můžete zase těšit už ve středu, kdy se v Ostravě opět utkají loňští finalisté, první duel vyzněl lépe pro Draky. Rozpis soutěže zde.

Evženie Votinská

Sekretariát ČBA

Napsat komentář