Muchové unikl první titul v turnaji WTA!

Ve finále ji porazila Teichmannová 7:6,3:6,6:4

Velice blízko měla 22letá Karolína  Muchová blízko k prvnímu titulu v kategorii turnajů WTA. Ve finále J/T Banka Prague Open podlehla ve třech setech o rok starší Švýcarce Teichmannové, která od postupu z kvalifikace nebyla k zastavení.

4.5.2019 Karolína Muchová premiérový titul na okruhu WTA nezískala. Česká tenistka podlehla ve finálové bitvě Švýcarce Jil Teichmannové po setech 6:7(5), 6:3, 4:6. Pro švýcarskou tenistku trénující ve Španělsku je to vůbec první titul na okruhu WTA. photo by CPA

Švýcarka, ve světovém žebříčku před odjezdem do Prahy na 146. místě, ve všech osmi zápasech prokázala výtečnou fyzičku  a nezalekla se v hlavním turnaji jmen zvučnějších hráček, poradila si ve třech setech s Ruskou Kuzněcovou a  na titul favorizovanou Strýcovou smetla 6:3,6:0. Avšak ve finále jí byla  jí její dobrá kamarádka Muchová rovnocennou soupeřkou a jen její menší chyby, jak v prvním tak i ve třetím setu vedly k vítězství Teichmannové.

Také pro Muchovou je finále v turnaji WTA je úspěchem, v žebříčku ze 106. místa  zřejmě postoupí  přibližně o 35 míst. Možné, že  hráčku z Olomouce v rozhodujícím setu vyvedlo víc než Teichmannovou přerušení při dešťové přeháňce. Po přerušení vedla Muchová při svém podání 3:2 a 40:15, ale soupeřka nepříjemný stav odvrátila. A ještě za stavu 4:5 mohla Muchová při svém podání utkání zdramatizovat.

Nestalo se tak, toto podání a celkově  šesté, prohrála a odešla z kurtu poražená, ale se zdviženou hlavou! Je zřejmé, že o této nadějné tenistce ještě v průběhu této sezóny se dočkáme překvapivých výsledků.