V pražském turnaji dvě české tenistky v semifinále!

Na dvorcích  Sparty vrcholí turnaj J/T Banka Prague Open. Ve čtvrtfinále dvouhry potěšil tisíce fanoušků v hledišti i u televizních obrazovek postup  Barbory Strýcové a Karolíny Muchové.

Středem zájmu byl čtvrteční souboj Strýcové a Siniakové, které  jsou v žebříčku WTA na 39. a 44. místě. Avšak místo vyrovnaného boje to  byla exhibice o deset let starší Strýcové. Za 71 minut porazila soupeřku, která se až dokonce zápasu nemohla zbavit nervozity a hodně kazila, víc než přesvědčivě 6:1, 6:2.

Tennis Tournament J&T Banka Prague open . Karolina Muchova /CZE/ VS Natalia Vikhlyatseva / RUS/

Strýcová byla spolehlivá v delších výměnách a  nejednou překvapila Siniakovou rychlým přechodem na síť důraznou smečí nebo kraťasem. Pokud  Strýcové vydrží  forma  mohla by turnaj vyhrát, a to by její maminka napekla pro účastníky turnaje těžko spočitatelných koláčků. Soupeřkou  Strýcové v semifinále bude Švýcarka Teichmannová, tedy poměrně nepříjemně hrající levačka.

Tennis Tournament J&T Banka Prague open . Karolina Muchova /CZE/ VS Natalia Vikhlyatseva / RUS/

Po odstoupení Karoliny Plíškové a Markéty Vondroušové, vyřazení Sevastovové a Wang Qiang, hráček první dvacítky žebříčku WTA,  není  favorizování Strýcové utopií. A  dokonce  není za příznivých okolností vyloučeno české finále Strýcová – Muchová, kterou v semifinále čeká Američanka Bradyová. Je zajímavé, že  byla před zahájením pražského turnaje sousedkou naší hráčky v úvodu druhé stovky žebříčku. Nyní si obě polepší a dostanou se do první stovky.Výkony Muchové jsou příjemným překvapením. Postupně vyřadila Polku Swiatekovou, Američanku Bradyovou a ve čtvrtek  Rusku Vichljancevovou. Už postup do semifinále je pro Muchovou nejlepším umístěním na okruhu WTA.

Ve čtyřhře žen dominují  Češka Peschková s Američankou Melicharovou, která je brněnskou rodačkou. Jak vidět pražský turnaj našim tenistkám  vyhovuje a nadšení diváci to kvitují.

Zmínky  si zaslouží velmi dobrá  hra  Allertové se  Smitkovou, které byly páru Peschkeová- Melicharová rovnocennými soupeřkami, rozhodnutí padlo až v super tie breaku.

Dvouhra- čtvrfinále:  Strýcová – Siniaková 6:1,6:2,  Teichmannová –  Korpatschová 6:2,6:1,  Peraová – Wang 6:0, 6:7,6:3,  Muchová – Vichljancevová  6:3, 6:4.

Čtyřhra- semifinále:  Peschkeová, Melicharová – Allertová, Smitková  6:4,1:6,10:8,  Kalinská , Kužmová – Jakupovičová, Kaniaová  0:6,7:6,10:1.

  ČTSA (ph)  foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář