SPOLEČNĚ ŠÍŘÍME POVĚDOMÍ O DUŠEVNÍCH NEMOCECH!

Praha, 24. dubna 2019 – Česká asociace fotbalových hráčů pořádala dne 2. května 2019 v Restauraci U Rarášků od 14:00 hodin tiskovou konferenci, na které byl představen nový projekt na podporu duševního zdraví – projekt #cistahlava. Konference probíhala za účasti současných a bývalých profesionálních fotbalistů v čele s Vladimírem Šmicrem, Martinem Feninem, Karlem Hrubešem, Tomášem Fabiánem a dalšími známými osobnostmi z řad hokejistů a sportovců.

Projekt #cistahlava je iniciativou České asociace fotbalových hráčů a na světové úrovní také FIFPro, který má za cíl šířit povědomí o duševních nemocech mezi fotbalisty a pomoci s jejich léčbou. ČAFH vytvořila síť odborníků z oboru psychologie a psychiatrie, kteří mají zkušenosti s profesionálními sportovci a kteří jsou hráčům kdykoli k dispozici. O duševním zdraví také mluvíme a snažíme se členy edukovat při návštěvách ve fotbalových týmech. Hlavní myšlenkou a cílem je destigmatizace problémů duševního zdraví v profesionálním fotbale a to i s ohledem na četné osobní tragédie, které český fotbal v minulých letech potkaly.

V rámci tohoto projektu byla zřízena jako místo prvního kontaktu telefonní helplinka, jež je obsluhována odborným konzultantem, který posoudí situaci volajícího a nabídne mu možnosti jak pomoci – například zajištěním schůzky s psychologem apod. Tyto služby jsou pro všechny členy ČAFH zcela bezplatné a je plně respektováno soukromí volajících.

Koneckonců vše zcela vystihuje citát Karla Čapka: „Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.“

O spolku Česká asociace fotbalových hráčů, a.s.

Česká asociace fotbalových hráčů (ČAFH) je spolek, který sdružuje fotbalisty působící v České republice na profesionální i amatérské úrovni a zabývá se ochranou jejich zájmů. Je členem mezinárodní asociace fotbalových hráčů FIFPro.

Petra Zemanová, Generální sekretář

Česká asociace fotbalových hráčů

E: info@cafh.cz

Foto: Lada Steinbergerova,

Napsat komentář