České finále nebude, Strýcová končí!

Předpovědi bývají často ošidné. Je tomu tak i v turnaji J/T Banka Prague Open. Barbora Strýcová po čtvrtfinále pasovaná za favoritku dvouhry, v pátek odpoledne byla vyřazena Švýcarkou Teichmannovou, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace.

Tennis Tournament J&T Banka Prague open . Karolina Muchova /CZE/ VS Natalia Vikhlyatseva / RUS/

Jak lehce Strýcová ve čtvrtek zdolala Siniakovou tak příští den neméně lehce prohrála s Teichmannovou, která byla před pražským turnajem v žebříčku WTA  na 146. místě, tedy o více než  stovku za naší hráčkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je pravda, že Strýcová  se už po čtvrtfinále zmínila, že levou rukou hrající Švýcarka bude nepříjemnou soupeřkou. Že však na dvorci, po ranním dešti poměrně měkkém, bude  mezi hráčkami tak propastný rozdíl, snad nevěřil nikdo z těch fanoušků, kteří po celý týden sledovali zápasy  Strýcové. 

Ještě v prvním setu  naše tenistka uhrála aspoň tři gamy, ale  ve druhé sadě se jí nedařilo vůbec, nejvíc ji selhávalo podání a pak se nedivme, že dostala tak nepopulárního“kanára“ Bára bojovala celý zápas sama se sebou, ač se sebevíc  hlasitě povzbuzovala, k výsledku to nevedlo a dohrála utkání značně rozčarována. 

Tennis Tournament J&T Banka Prague open . Karolina Muchova /CZE/ VS Natalia Vikhlyatseva / RUS/

Zato příjemně překvapila 22letá Karolína Muchová, která znamenitě zúročila divokou kartu, kterou dostala díky odhlášení Šafářové. V pátek vyhrála čtvrtý zápas a je nečekanou finalistkou. V semifinálovém souboji si poradila s Američankou Peraovou, která  ve druhém setu kladla tuhý odpor Nutno ocenit soustředěnou hru naší hráčky, která dokázala v důležitých fázích zabojovat a  bodovat.

Nyní je na Muchová,aby v sobotním finále, v dobrém slova smyslu, pomstila Strýcovou. Finále bude od  10.30 hod. na ČT sport.

Nečekaně skončilo finále čtyřhry, ve kterém nejvýše nasazený pár Pesckeová, Melicharová podlehla mladé rusko-slovenské dvojici  Kalinská, Kužmová po super tie breaku.Tady platilo mládí vpřed,  obě vítězné hráčky daly totiž dohromady věk Peschkeové. Tato nezdolná hráčka však stále umí.

Semifinále dvouhry: Muchová – Peraová 6:2,7:5,  Teichmannová – Srtrýcová 6:3,6:0.

Finále čtyřhry:  Kalinská, Kužmová – Peschkeová, Melicharová 4:6,7:5,10:7.

ČTSA(ph), foto: www.sportovnizurnal.cz

Napsat komentář