Vyrazte do Pardubic na svátek atletiky!

Již tuto neděli 5. května uspořádá spolek Atletika Bez Bariér Pardubice na Městském atletickém stadionu na Dukle 22. ročník Velké ceny města Pardubic v atletice handicapovaných. Přihlášena je téměř stovka atletů z celé České republiky i ze zahraničí.

Tradiční akce je určena handicapovaným sportovcům, kteří budou startovat v sedmi atletických disciplínách – čtyři pro sedící a tři pro stojící. Závod je zařazen do světového kalendáře, takže bude možné v rámci akce plnit náročné kvalifikační limity na nadcházející světový šampionát v Dubaji. Organizátoři Velké ceny počítají s tím, že diváci budou svědky výjimečných výkonů. V minulých ročnících zde bylo překonáno hned několik českých rekordů.

Letošní akce slibuje hojné a kvalitní obsazení. Doposud se přihlásilo na 91 závodníků, a to nejen z České republiky, což je přibližně o třetinu vyšší účast, něž jak tomu bylo v předchozích letech. Do východočeského města zavítá například slovenský reprezentant v hodu kuželkou Marián Kuřeja. Mezi tuzemské hvězdy nedělního podniku budou patřit například Radim Běleš, Jaroslav Petrouš, Martin Zach, Michal Enge, Aleš Kisý, Eva Datinská či Eva Kacanu.

Text: Martin Steinbach
Zdroj: Atletika Bez Bariér Pardubice

Napsat komentář