Draci a Arrows získávají náskok!

Extraliga vstoupila víkendovým kolem do své druhé poloviny. Draci i Arrows dokázali třikrát zvítězit a upevnili si své pozice na prvních dvou příčkách. Tři úspěchy posunuly Tempo mezi tři týmy, které se seřadily za nimi s bilancí WL 8-7 – Kotlářka, Tempo, Hroši. Marek Minařík rozhodl svým dalším letošním homerunem o jednobodové výhře Tempa, Zachary Wilson nasbíral za víkend 9 hitů.

Olympia Blansko – Arrows Ostrava 5:7, 1:12, 1:15
Čtvrteční zápas skončil lépe pro Arrows, ale Olympie potvrdila, že v letošní sezóně umí potrápit každého soupeře. Diváci si užili útočnou hru obou týmů, viděli 5 homerunů a celkem 16 hitů. Dva homeruny trefili Juněc a Hubbard, 1 Rubanowitz. Zápas startovali Jan Nebenführ a Marko Vykoukal. Dobrý výkon podal v blanenské obraně Oshiro Yuta, který na spojce zařídil 7 autů a 6 asistencí.
Druhé utkání bylo jasnou záležitostí obhájce titulu, kterého podržel na nadhozu Roemer. Odházel celé utkání a dovolil domácím pouze 3 hity. Pálkařsky se prosadil Joyce (4 z 5). Za domácí se na kopci prostřídali Kostka, Němec a Havlíček.
Rovněž ve třetím zápase si ostravští dobře zapálili a o rozdílové výhře rozhodli 7 body v 8.směně. Boris Bokaj bojoval o další no-hitter, ale proti byl Dondrei Hubbard, autor jediného blanenského hitu. Po 3 hitech odpálili Rabinowtiz, Malík a Juněc. Čestný bod pro svůj tým získal Theo Lakmeche.

Třebíč Nuclears – Hroši Brno 5:3, 8:9, 4:5
Vyrovnanou sérii sehráli Nuclears s Hrochy a těmi šťastnějšími byli nakonec Hroši, kteří z víkendu odchází se 2 těsnými výhrami.
První zápas v Třebíči začali lépe hosté a po doběhu Mánka se ujali vedení. Domácí se dostali do zápasu a do vedení v dohrávce 3.směny. Po sérii hitů a homerunu Gillespieho zapsali na startujícího Stevena Chamberse (6IP, 9SO) hned 5 bodů. Hroši dokázali v průběhu zápasu náskok domácích stahovat, největší šanci měli v 8.směně, když proti střídajícímu Floresovi obsadili všechny mety, ale obrana Nuclears vše zvládla a svůj náskok udržela až do konce zápasu. Jan Gregor: „Výborný výkon Lukáše Hloucha na nadhozu do 7.směny. V 5.směně jsme zatlačili 5 body, na které sice Hroši odpověděli, ale zápas pak výborně zavřel Jose Flores.“
Sobotní duel se hrál v areálu U Hrocha a šlo opět o vyrovnané a dramatické střetnutí. Týmy postupně a na střídačku přidávaly téměř v každé směně nějaké body. Na nadhozu začínali Kucin a Vávra a používali zejména technické nadhozy. Třebíč srovnala v 7. inningu na 5:5 po homerunu Bridise a v poslední směně přidala další 3 body. To už byli na prkně Svatoslav Kraut a na druhé straně Jose Flores. Náskok tří bodů, ale nakonec hostům nestačil. Hroši v konci zabrali a walk-off hitem Martina Dvořáka brali konečnou těsnou výhru. Tomáš Janoud trefil 3 hity ze 4 startů.
Nedělní utkání potvrdilo vyrovnanost obou týmů. Hroši vedli od 2.směny 2:1, další body jim Dalton Erb za svého působení na nadhozu nedovolil (7IP,12SO). Hroši prostřídali na kopci 4 hráče, ale přesto museli v dohrávce 8. směny odvracet tříbodový náskok Třebíče, který získali v začátku této směny. Domácím se to opět podařilo, zapsali rovněž 3 doběhy a hubený náskok udrželi až do konce zápasu.

Draci Brno – Skokani Olomouc 15:0, 7:4, 2:5
Jasné utkání pro Draky bylo v páteční večer rozhodnuto rozdílem po 6 směnách. Domácí tým bodoval v pěti z nich a skvělé pálkařské představení předvedl zejména Martin Schneider – 4 hity ze 4 startů, z toho 3bodový homerun a celkem 5 stažených bodů. Jen tříbodový odpal mu chyběl od HIT FOR CICLE (1b, 2b, hr, bb, 1B). Dařilo se také Zachu Wilsonovi – 4 z 5 . Hostům se podařilo odpálit 6x, ale hity se jim nesešly pro zisk bodu. Martin Schneider se představil také na kopci, když po Radimu Chroustovi utkání dohazoval. Zápas a jeho předprogram byl ve znamení Army Day, video z akce najdete zde
Druhé utkání začalo divokou směnou, ve které získali oba soupeři po třech bodech. Startující Michal Sobotka vydržel na kopci 3 směny, střídal ho Viktor Večerka, ale v 5.směně byl po dvou BB rovněž střídán zkušeným Petrem Minaříkem. Mason Felt bojoval s dračími pálkaři až do poloviny 6.směny, kdy byl také po metách zdarma, vystřídán Mikem. Wilson byl autorem tří hitů, tím dvoumetrovým stáhnul v 6.směně 2 body a sám doběhl po hitu Přemka Chrousta. Domácí už dokázali v konci utkání konečný výsledek pouze upravit. Jakub Hajtmar (2/2): „Zápas se rozhodoval v 6.směně, dlouho to bylo 3:3. Petr Minařík nás udržel v zápase, nedostal žádný bod. Věděli jsme, že až půjde dolů olomoucký nadhazovač, máme větší šanci vyhrát.“
I ve třetím utkání, které se hrálo v neděli odpoledne v Olomouci, domácí dlouho bojovali o úspěch. Ještě před začátkem 7.směny byl stav zápasu pouze 2:1 pro Draky. Vicemistři se ale následně prosadili 3 body a náskok již udrželi až do konce zápasu. V dobrém světle se představil startující John Hussey (2xH, 7xSO). Autor rozhodujícího triplu Martin Červinka: „John Hussey nás stále držel v zápase. My jsme se klasicky v Olomouci trápili na pálce, ale pak se nám podařilo dát pár bodů a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.“

Tempo Praha – Technika Brno 3:2, 7:6, 20:1
Všechna tři utkání se hrála v Brně, první dvě byl domácí pražský tým a možnost dohrávky v obou zápasech dokonale využil k zisku dvou nejtěsnějších výher. Úvodní duel sobotního doublu startovali Marek Minařík a Kaito Seko. Tempo se ujalo vedení po hitu Rabinowitze, Technika ale dokázala odpovědět ve 2.směně a dostat se do vedení 2:1. Nejdříve po hitu Kočího skóroval Střítecký a následně po metě zdarma pro Berga také Gottschall. Tempo sice předvedlo celkem 13 hitů, ale o výhru muselo tvrdě bojovat. Srovnání přišlo v 6.směně a jednobodová výhra až v dohrávce 9.inningu – vítězné RBI odpálil David Nevěřil.
Druhé utkání mělo podobný průběh. Tempo šlo do vedení, ale Technika bodovala ve 2.směně hned 4., a i když pražský tým lépe pálil (12 hitů), body na Michala Kočího a následně Matose Feliza získával těžko. Před dohrávkou poslední hry měl brněnský tým náskok 3 bodů, který mu ale nakonec nestačil. Matos Feliz nedokázala zabránit naplnění met, Technika ještě zabojovala, vystřídala nadhoz, ale o osudu zápasu rozhodl homerun Marka Minaříka. Za Tempo startoval Anderson, jako closer se představil David Vohánka, homerun a další 2 hity zapsal David Nevěřil.
Nedělní zápas už byl jasnou záležitostí pražského týmu. O jeho převaze svědčí 14 hitů, menšího hřiště na Kraví hoře využili k odpálení homerunu Zelenka, Rabinowitz a opět Minařík.

Kotlářka Praha – Eagles Praha 4:7, 8:10, 7:4
Po dvou porážkách na hřišti Eagles, po zápasech, ve kterých sahala po výhře, se Kotlářka dočkala ve třetím domácím utkání, a zapsala do tabulky letošní 8. výhru.
Nedělní utkání bylo opět vyrovnané, po 5.směně svítil stav utkání 2:2. Na 2 body Eagles v následující směně dokázali domácí vzápětí reagovat a otočit skóre ve svůj prospěch. Pomohl k tomu výraznou měrou tříbodový homerun Martina Mužíka. V dalších směnách už žádný z týmů bod nepřidal. Na nadhozu startovali Duffek a Hutchings. Za Kotlářku pak dohazovali Brebner a v poslední směně Novák. Matěj Hejma potvrdil dobrou formu 3 hity, Jonáš Výbor trefil homerun, Martin Mužík hned dva.

Všem účastníkům soutěže zbývá sehrát do konce základní části 12 zápasů, rozdíl mezi postupem do nadstavby a souboji s prvoligovými týmy je momentálně v jedné výhře. Zabojovat musí Olympia a Skokani.
Další kolo začíná již ve středu atraktivním duelem mezi Draky a Arrows, kteří si zápas předehrávají kvůli účasti v evropských pohárech. Víkendovým tahákem kola by měly být souboje mezi Eagles a Hrochy a Draky s Kotlářkou.

Video z dalšího Army Day, které se konalo v Brně na MBS v pátek 26.4. pak zde

Evženie Votinská,

 Czech Baseball Association

Napsat komentář