Po zápasech se Slováky bude generálka v Brně!

Mistrovství světa v Bratislavě a Košicích se kvapem blíží, přípravy hokejistů vstupují do závěrečné fáze.

Naše mužstvo po dvou zápasech Euro Hockey Challenge v Trenčíně a Nitře, kde porazilo Slovensko 3:1 a 2:0 ( ve druhém střetnutí, po krátké hospitalizaci v nemocnici, už byl na střídačce trenér Říha) mělo o víkendu volno, ale už v pondělí  hráči přicestují do Brna. V moravské metropoli už se všemi povolanými hráči z NHL a  také s vybranými borci z finálového souboje Generali play off Tipsport extraligy bude od čtvrtka do neděle v Brně generálka v turnaji  Carlson Hockey Games.

Mužstvo, které se představilo na Slovensku, dozná v  posledním turnaji před světovým šampionátem, hodně změn. Po obráncích Poláškovi a Jordánovi lze očekávat, že opustí národní tým minimálně šest až sedm hráčů.

Po borcích z NHL Voráčkovi, Gudasovi a Chytilovi, z AHL Jeřábkovi a Skleničkovi, kteří už hráli na Slovensku, se totiž v Brně  představí další čtyři hráči z kanadsko-americké nejvyšší hokejové soutěže, Rutta, Frolík, Simon a Palát. Ale není vyloučen další „přísun“ hráčů z NHL, mj. se ještě jedná s Vránou a Hronkem, padl příjezd Noska, který neprošel zdravotní prohlídkou.

Otázkou také je, kdo z hráčů Liberce a Třince, kteří hrají finále Generali play off Tipsport extraligy, bude povolán. Říha rovněž uvažoval pozvat Plekance, ale ten jeho nabídku nepřijal.

SLOVENSKO – ČESKO 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) 

Branky – nahrávky: 3. Zaťovič (Krejčík), 18. Tomášek (Kolář). Rozhodčí:   Stano, Müllner – Šefčík, Gegáň. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Nejlepší hráči: Ladislav Nagy – Patrik Bartošák. Diváci: 3 600 (vyprodáno).
Slovensko: Čiliak – Sekera, Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Rosandić, Grman, Koch, Štajnoch – Buček, Sukeľ, Pánik – Nagy, Kytnár, Studenič – Lutner, Zigo, Lantoši – Bondra, Buc, Svitana. Trenéři: Ramsay, Petrovický, Handzuš, Podkonický.
Česko: Bartošák – Krejčík, Gudas, Moravčík, Sklenička, Jeřábek, Zámorský, Kolář, Kundrátek – Zaťovič, Kovář, Voráček – Tomášek, Chytil, H. Zohorna – Kubalík, Hanzl, Řepík – Červený, T. Zohorna, Rousek – R. Zahorna. Trenéři: Říha, Reichel, Mlejnek.

Program reprezentace před MS 2019

Carlson Hockey Games Brno:
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko

ČTSA (ph), foto: www.ceskyhokej.cz

Napsat komentář