Hokejistům Třince chybí poslední krok!

Pátý zápas finálové série Generali play off Tipsport extraligy v Liberci byl neúprosným bojem s mnoha tvrdými zákroky, dvanáct vyloučených hráčů s dramatickým koncem. Nakonec druhé prodloužení rozhodlo o vítězství Třince 3:2.

Oceláři jsou tak krok od zisku mistrovského titulu, neboť šesté utkání se bude hrát v neděli  v třinecké hale. V pátek nebyli lepším mužstvem, ale šťastnější. Když domácí Bílí Tygři při dvou nájezdech v prodloužení nepřekonali Hrubce, nakonec udeřili v 86. minutě hosté gólem Kovařčíka a zvítězili, zároveň mohou pomýšlet na nejvyšší mety v extralize.

Ale podle zpráv z Liberce tým Bílých Tygrů se ještě necítí poražen, experti hodně hovoří o znovu nabité psychice hráčů, která po pátečním zápase byla na dně. Všichni jsou si dobře vědomi, že při úspěchu v  nedělním utkání by ještě dostali šanci,  série by totiž končila v úterý v  Liberci.  Aby hráči nemuseli absolvovat dlouhou  cestu do Třince autobusem nebo vlakem, vedení klubu jim zabezpečilo leteckou přepravu. 

Bílí Tygři  Liberec – Oceláři Třinec 2:3 (1:0,1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Branky: 5, Lenc, 38. Birner –  23. Hrňa, 53. Werek, 86. O. Kovařčík. Rozhodčí:  Hodek, Kika – Lhotský, Linek. Vyloučení 5:6, navíc Kolman (Liberec) na 10 min., Využití 1:0. Diváci: 7 500  (vyprodáno)

Liberec: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Augusta.
Třinec: Hrubec – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák, M. Adámek – Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Werek. Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.

Program finále Generali play off TELH

Neděle 28. dubna – 6. zápas:
17:20 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (ČT sport i O2 TV Sport)

Úterý 30. dubna – případný 7. zápas:
17:20 Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec (ČT sport i O2 TV Sport)

Čtsa, ph, foto: www.hcocelari.cz

Napsat komentář