Zdeněk Ščasný odvolán z postu trenéra Sparty

Vedení pražské Sparty odvolalo po utkání domácího poháru MOL Cup se Slávií trenéra A týmu Zdeňka Ščasného, na základě neuspokojivých výkonů a výsledků v posledních dvou ligových zápasech.

Zdeněk Ščasný se po příchodu do Sparty v lednu 2018, stal sportovním ředitelem klubu a přímým nadřízeným tehdejšího italského trenéra Andrey Stramaccioniho. „Velkou ambicí je z pozice ředitele, pomoci Spartě, předat moje zkušenosti, které jsem jako trenér získal,“ řekl po příchodu na tiskové konferenci.

Ščasný ve Spartě působil již dvakrát.  V devadesátých letech získal dva mistrovské tituly, následně v letech 2015–2016 a dokázal se Spartou postoupit až do čtvrtfinále Evropské ligy.

Třetí jeho působení v letenském klubu již nebylo tak úspěšně. Po odvolání Stramaccioniho se rozhodl, aby Spartu trénoval Pavel Hapal, jehož angažmá nedopadlo dle očekávání. Ale po zápase předkola Evropské ligy v Subotici byl Hapal odvolán a Ščasný se stal dočasným a následně trvalým hlavním trenérem.

V úvodu podzimní části přišlo zlepšení výkonů. Ale v závěru podzimu, série čtyř neúspěšných zápasů, které hodně pokazily dojem z první poloviny sezóny. Podobný fotbalový scénář se opakoval rovněž na jaře. Sparta vstoupila do jarní části ligy velice dobře, dokonce z hlediska zisku bodů, byla vyhodnocena, nejúspěšnějším týmem. Jenže výsledky a předvedená hra v posledních dvou ligových zápasech, doma proti Karviné a na Slavii byly hlavním důvodem pro vedení klubu, aby odvolalo trenéra Ščasného.

PO odvolaném Zdeňkovi Ščasném bude zatím koučovat tým asistent Michal Horňák a jeho spolupracovníci ze stávajícího realizačního týmu.

Čtsa, zdroj: sparta.cz foto: www.sportovnizurnal.cz    

Napsat komentář