Chceme vstoupit do nadstavbové části ligy!

Utkání 30. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2018-19 FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín se hraje v sobotu 27. dubna 2019 od 17:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Ze sedmnácti dosavadních vzájemných prvoligových duelů Boleslav vyhrála desetkrát, prohrála pětkrát a nerozhodně se hrálo dvakrát. Při souhrnném skóre 30:16 v boleslavský prospěch činí střelecký průměr 2,7 gólu na utkání.

Nejčastějším výsledkem v ligových utkáních Boleslavi se Zlínem je vítězství 2:0. Skončilo tak šest vzájemných duelů. Boleslav tímto výsledkem vyhrála dvakrát doma a třikrát na zlínské Letné, naopak Zlín tímto poměrem vyhrál jedno domácí utkání. Z nejtěsnější výhry 1:0, kterou skončily čtyři zápasy, se dvakrát radoval Zlín vždy na boleslavském hřišti a dvakrát Boleslav, jednou ve Zlíně a jednou doma.

Ze sedmi prvoligových zápasů hraných na mladoboleslavském trávníku vyhrála domácí Boleslav čtyřikrát a hostující Zlín třikrát, pouze jednou se dohrálo bez vítěze. Souhrnné skóre je 12:7 v boleslavský prospěch.

V dosud sehraných devětadvaceti ligových mistrácích ročníku 2018-19 Mladá Boleslav nastřílela 49 gólů, o které se podělilo dvanáct boleslavských střelců a jeden soupeř vlastencem: 22 – Nikolay Komlichenko, 6 – Tomáš Přikryl, 4 – Ladislav Takács, Tomáš Ladra, 3 – Marek Matějovský, 2 – Petr Mareš, Dominik Mašek, Muris Mešanovič, 1 – Adnan Džafič (v zimě se vrátil z hostování do Zlína), Lukáš Hůlka (v zimě přestoupil do Bohemians), Antonín Křapka, Tiemoko Konaté (v zimě ukončil smlouvu) a do vlastní branky karvinský Janeček.

Trenér Jozef Weber před Zlínem

„V předchozích třech zápasech jsme nevyhráli a na domácím hřišti chceme tuto nepříjemnou bilanci napravit s úmyslem vstoupit do nadstavbové části ligy z nejlepší možné pozice,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání se Zlínem

Záložník Marek Matějovský trest za osm žlutých karet

Obránce Petr Mareš trest za osm žlutých karet

Záložník Ewerton Paixao da Silva svalové zranění

Obránce Marco Túlio svalové zranění

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace

Napsat komentář