Po třineckém druhém finálovém zápase dělba!

Finále Generali play off Tipsport extraligy je nesmírně vyrovnané. Po pondělním vítězství Třince 4:1 v úterním duelu kontroval Liberec a v prodloužení slavil vítězství 2:1.

Po čtyřech utkáních série je stav na zápasy 2:2 a je dost pravděpodobné, že o letošním mistru rozhodne až sedmé střetnutí. V jednotlivých zápasech o výsledku rozhodují jen nepatrné chyby, což bylo zjevné především v úterním souboji.

Domácí Oceláři od konce druhé třetiny prohrávali 0:1 a už se zdálo, že třetí třetina, změnu nepřinese. Ale v 58. minutě z nenápadné situace domácí útočník Cienciala  mazaně nahodil kotouč k tyči. Od brusle jinak výborně chytajícího Willa se puk odrazil za brankovou čáru a bylo vyrovnáno. Poprvé v sérii se prodlužovalo. Šťastnější byli Bílí Tygři, kteří se v 75. minutě radovali z vítězství. Tečovaná střela z hole Havlína skončila za zády brankáře Hrubce.

Nadále se hraje velmi tvrdě, souboje jsou hodně vypjaté a zejména pondělní utkání bylo ze strany libereckých hráčů často přes míru pravidel. Proto měli osm vyloučených, zatímco Oceláři pouze tři.

Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 4:1 ( 0:1,2:0, 2:0)

Branky: 36. Cienciala, 39. Růžička, 42. Adamský, 58. Polanský –  10. Kvapil. Vyloučení:  3:8. Využití:1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky: 58. Cienciala – 37. Lenc, 75. Havlín. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5.400 (vyprodáno).

Páté střetnutí se bude hrát v  pátek 26. dubna v Liberci, od 17:00 hod. na (ČT sport).