Po londýnské euforii propadák ve Zlíně!

Skončilo utkání na zlínském stadiónu a z vítězství se radovali v 29. kole FORTUNA:LIGY červenobílí. Nikoliv však slávisté, nýbrž domácí fotbalisté, kteří při oslavě 100. výročí fotbalu ve Zlíně nastoupili v dresech, připomínající éru Baťova týmu s červeným písmenem B na prsou.

Slávisté, ve srovnání se šesti změnami v utkání proti Chelsea v Londýně, prohráli proto, že nedokázali proměňovat své šance. Kdyby po prvním poločase vedli minimálně o gól, ne-li o dva, nikdo z diváků na stadiónu nebo u televize by se nemohl divit.

Zlínští hráči, kteří v předchozích čtyřech zápasech prohráli, aniž vstřelili branku, proti hodně chybujícímu soupeři vycítili šanci. Když po hodině hry krásnou střelu, zhruba z pětadvaceti metrů Džafič  překonal brankáře Koláře, který podobný gól dostal před týdnem od sparťana  Plavšiče, hosté znervózněli a jejich hra byla krajně neurovnaná.  

Gól hrál domácím do not, ani tři střídání, které udělal trenér Trpišovský v průběhu druhého poločasu, nebyly úspěšné. Naopak domácí posílily obranu a když se dostali slavisté do šance, tak úspěšně zasáhl brankář Rakovan. Přesto měli slavisté dvě brankové příležitosti k vyrovnání, jenže Škoda, je nedokázal proměnit.

Ukazuje se, že při značně nabitém programu Slavie a velké rotaci, někteří hráči  roli nezvládají. Třeba zařazení Baluty, Zeleného a Škody, který v týmu přestal být rozdílovým hráčem, se nevyplatilo. Škoda neproměňuje gólové šance, navíc po faulu a následné žluté kartě, mohl obdržet v závěru zápasu červenou a předčasně vyloučen.    

Viktoria Plzeň remizovala  v Příbrami, takže se Slavie po porážce, bez  ohledu na poslední 30. kolo, může se radovat, vítězem základní části Fortuna:ligy. Ale jak to bude po nadstavbě? Ta může být moc zajímavá. Současný čtyřbodový náskok Slavie  před Plzní nemusí ještě nic znamenat. Po skončení základní části v  pěti zápasech nadstavby je ještě v sázce maximální počet 15 bodů!

FC Fastav Zlín – SK Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 60. Džafič. Rozhodčí: Královec – Mokrush, Hájek. ŽK: Rakovan, Buchta, Poznar, Vyhnal – Traoré, Škoda. Diváci: 5 872.     

Zlín: Rakovan – Hnaníček, Buchta, Gajič – Hlinka –  Holí, Džafič (70. Bačo), Jiráček, Bartošák – Poznar (72. Železník), Vyhnal (86. Jakubov).

Slavia: Kolář – Bořil, Kúdela, Ngadeu, Zelený (81.Olayinka) – Souček, Traoré – Baluta (60. Masopust), Hušbauer, Stoch (68. van Buren) – Škoda.

Čtsa, ph.,

Napsat komentář