Plzeň remizovala v Příbrami – Bohemka porazila Jablonec

V předposledním 29. kole základní části FORTUNA:LIGY přivítala Dukla Praha na pražské Julisce Mladou Boleslav, která se ještě snaží vybojovat účast v první elitní šestce. Středočeši si vypracovali v prvním poločase vedení gólem  Komličenka, které navýšil po změně stran Mašek. Dukla ale v závěru zápasu vyrovnala zásluhou Djuranoviče a Tetoura. Nakonec se oba týmy spokojily se ziskem jednoho bodu.

Vyprodaný stadion, fantastická divácká atmosféra, viděl zasloužené vítězství ostravského Baníku 2:0 nad slezským rivalem Opavou. Baník si zároveň po výborném výkonu zajistil účast ve finálové části FORTUNA:LIGY v elitní šestce. Přestože se hosté snažili v průběhu zápasu o zkorigování nepříznivého skóre, tak je Baníkovci do žádné vyložené šance nepustili.

Bohemka potvrdila výhru z minulého kola v Teplicích a porazila v nejvyšší fotbalové soutěži ve vršovickém Ďolíčku Jablonec 1:0 . Výhru zařídil v úvodu prvního poločasu Bartek. Trenér domácího celku Martin Hašek provedl v základní sestavě jedinou změnu, Nečas na hrotu útoku nahradil Puškáče, který usedl na lavičku náhradníků. Utkání začali aktivně domácí hráči, takže se diváci a fanoušci mohli radovat ve 14. minutě z vedení, když se trefil umístněnou střelou z velkého vápna do sítě Bartek. Za hosty po inkasovaném gólu odpověděl jablonecký Považanec tvrdou střelou z hranice vápna, kterou brankář Fryšták vychytal. Ve velice vyrovnáném zápase, se v dalších minutách Severočeši neustále snažili aspoň o vyrovnání, ale Klokani si výhru uhájili.

Příbram již podruhé v sezóně s Viktorií Plzeň, po výborném výkonu remizovala, zároveň si připsala do statistky jeden bod a proti obhájci mistrovského titulu, úspěšnost. Před velkou návštěvou, o velikonočních svátcích, viděli domácí příznivci velice dobrý fotbal a nerozhodný výsledek. Naopak Západočeši zklamali střelecky, přesto se trefil v prvním poločase po třiceti minutách Pačinda. Vyrovnání vybojovali domácí po několika minutách, gólem Matouška.

Trenér Pavel Vrba po utkání:

Fotbalisté Olomouce v 29. kole FORTUNA:LIGY porazili Teplice 2:0 a před posledním ligovým zápasem základní části je dělí pouhé dva body od příček, které zajišťují účast v elitní skupině o titul. Naopak Severočeši, mohou po porážce spadnout v  tabulce na příčku, to znamená bojovat o záchranu v lize.

Slovan Liberec zvládl úspěšně poslední domácí utkání základní části FORTUNA:LIGY. U Nisy porazili ve velice zajímavém zápase Slovácko 3:2. Severočeši si připsali zaslouženou výhru, kdy Kozák vsítil tři góly z pokutových kopů. Slovácku se sice podařilo v průběhu dvakrát snížit, góly Krejčího a Daníčka, ale domácí hráči si pojistili vítězství gólem v 92. minutě. Pro útočníka Slovanu to znamená, že si poprvé připsal hattrick.

Výsledky 29. kola FORTUNA:LIGA

FK Dukla Praha – FK Mladá Boleslav 2:2 (0:1)

Branky: 79. Djuranovič, 88. Tetour – 25. Komličenko, 75. Mašek. Rozhodčí: Houdek – Kotík, Flimmel. ŽK: Djuranovič, Ostojič, Tetour – Hájek, Mareš, Fulnek, Přikryl, Jugas. Diváci: 769.

Dukla: Rada – Ostojič, Ďurica, Souček – Douděra, Tetour, Hanousek, Miloševič – Djuranovič, González (79. Hadaščok), Holík (63. Podaný). Trenér: Skuhravý.

M. Boleslav: Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Mareš – Ladra (86. Klíma), Hubínek, Bucha (58. Mašek), Tatajev (63. Takács), Přikryl – Komličenko. Trenér: Weber.

FC Baník Ostrava – SFC Opava 2:0 (1:0)

Branky: 29. Diop, 79. Hrubý. Rozhodčí: Berka – Vitner, Vaňkát. ŽK: Holzer, Fleišman – Jursa. Diváci: 15 100.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (67. Hrubý), Granečný – Kuzmanovič (86. Mešaninov), Diop (56. O. Šašinka). Trenér: Páník.

Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Schaffartzik – Stáňa (60. Jurečka), Zavadil, Janetzký (20. Řezníček), Jursa (80. Juřena), Zapalač – Smola. Trenér: Kopecký.

Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 14. Bartek. Rozhodčí: Ardeleanu – Pelikán, Horák. ŽK: Bartek. Diváci: 4 079

Bohemians 1905: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – Dostál, Jindřišek, Vacek, Bartek – Reiter (83. Levin), Nečas (34. Hilál, 63. Koubek), Vaníček. Trenér: Hašek.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Jovovič, Trávník, Hübschman, Považanec (85. Kubista), Vatajelu (74. Kratochvíl) – Doležal (70. Chramosta). Trenér: Rada.

1. FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Branky: 37. Matoušek – 31. Pačinda. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Myška. ŽK: Kayamba, Řezník (oba Pl.). Diváci: 6 172.

Příbram: Kočí – Nový, Chaluš, Tregler, Antwi – Soldát, Květ – Mingazov (84. Keita), Rezek, Matoušek (82. Voltr) – Polidar (72. Jablonský). Trenér: Nádvorník.

Plzeň: Hruška – Řezník, Brabec, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kayamba (60. Kovařík), Pačinda (81. Ekpai), Kopic – Chorý (67. Bakoš). Trenér: Vrba.

SK Sigma Olomouc – FK Teplice 2:0 (1:0)

Branka: 42. Plšek, 69. Houska. Rozhodčí: Dubravský – Fišer, Vodrážka. ŽK: Kalvach – Shejbal, Kučera. Diváci: 3 824.

Olomouc: Buchta – Sladký, Beneš, Jemelka, Falta – Kalvach – Zahradníček, Plšek (82. Chytil), Houska, Lalkovič (67. Chvátal) – Yunis (77. Dvořák). Trenér: Jílek.

Liberec: Grigar – Vondrášek, Čmovš, Shejbal, Krob (80. Hošek) – Kučera, Trubač (64. Radosta) – Hora, Žitný (73. Ljevakovič), Hyčka – Kuchta. Trenér: Hejkal.

FC Slovan Liberec – 1. FC Slovácko 3:2 (1:0)

Branky: 45.+2, 77. a 90.+2 všech.z pen. Kozák – 70. Krejčí, 79. Daníček.
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Kozák – Divíšek, Diviš, Kalabiška.
Diváci: 4 754.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar – Malinský (83. Musa), Potočný, Pešek (61. Mara) – Kozák. Trenér: Hornyák.

Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Krejčí, Divíšek – Daníček – Diviš, Sadílek (46. Havlík), Janošek (46. Harba), Navrátil (82. Kalabiška) – Zajíc. Trenér: Svědík.